Napouštění bazénu pomocí hadice

Milovníci léta pozor, pokud jste do dnešního dne nepořídili bazén, tak byste měli udělat změnu. Jestliže vlastníte rodinný dům se zahradou, tak byste se neměli ani dlouho rozmýšlet. Bazén patří neodmyslitelně k rodinnému domu a ocení ho jak dospělý, tak vaše malé děti. Právě bazén je věc, díky které stráví děti mnoho času na čerstvém vzduchu a nebudou celé dny sedět u počítače. Navíc, se naučí základní pohyby pro plavání a užijí si spoustu zábavy. Kromě toho se mohou v letních dnech svlažit a pozvat přátelé na vodní radovánky. Vy tak nebudete muset jezdit na veřejné koupaliště, kde je nejen mnoho lidí, ale také vysoké vstupné.

hadice k bazénovému vysavači

Pokud plánujete letos překvapit rodinu bazénem a chcete léto strávit převážně na zahradě, tak neváhejte a kupte pořádný bazén, kde si i zaplavete. Při pořizování bazénu byste neměli zapomenout i na další příslušenství, které k bazénu patří a bude během léta potřeba. Mezi toto příslušenství patří základní věci, jako je čerpadlo, filtr, náhradní filtry, chemii do bazénu, schůdky nebo hadice k bazénovému vysavači. K hadici budete také potřebovat bazénový vysavač samotný. Ten se dá sehnat hned v několika podobách a to ruční, poloautomatický nebo plně automatický.

hadice k bazénovému vysavači

Samozřejmostí je, jak moc chcete mít námahu s vysavačem a kolik chcete péči věnovat. Velkou výhodou je samozřejmě o krycí a solární plachta. Ta vám nejen bazén zahřeje, ale také eliminuje napadání bordelu do bazénu a nebudete muset tak bazén neustále čistit. Vždy, než si nějaký bazén pořídíte, tak si pořádně pročtěte, co je součástí bazénu a co nikoliv. Mnoho lidí po rozbalení bazénu zjistí, že mnoho příslušenství chybí a pak ho zbytečně shánění dodatečně. Je proto dobré se ihned zeptat prodejce, co není součástí bazénu a koupit vše naráz. Je dobré tak koupit bazén se všemi komponenty než zbytečně hledat ty, co k vašemu bazénu sedí.

Výhody a nevýhody zapuštěných bazénů na zahradě

Milujete vodu, rádi plavete, ale nechce se vám chodit do veřejných bazénů, v létě čekat fronty na plovárny a aqvaparky? Pokud máte možnost, tak je pro vás lepší si pořídit bazén na zahradu. Díky tomu budete mít svůj vlastní bazén a můžete si jít zaplavat kdykoli budete chtít. Také víte, co do bazénu dáváte za chemii, víte, kdo se v bazénu koupe a můžete si tak vše lépe ohlídat. A pokud máte děti, tak bazén využijete o to více.

děti v bazéně

Máte několik možností, jaký bazén si na zahradu vybrat. Někdo dává přednost bazénům, které jen nafoukne nebo postaví konstrukci a bazén třeba i každý rok vypouští na zimu. Nebo nechává vodu do dalších let a jen bazén připraví na zimu. To jsou bazény, které umístíte přímo na zem. Můžete je každý rok umístit klidně i jinam. U těch menších je výhoda v tom, že je můžete na zimu uskladnit a tím se zvyšuje jejich životnost.

Pak je tu další možnost a tou jsou zahradní bazény zapouštěné do země. Bazény jsou umístěné v zemi. Je náročnější jejich prvotní umístění, také více finančně náročné, ale následně se vám investice vrátí. Bazén má delší životnost, je možné ho také lépe zastřešit i vytápět a tak je možné ho využívat i celoročně. Je do něho také snadnější přístup i pro méně pohyblivé osoby. Což tedy sebou přináší i riziko toho, že do něho mohou spadnout malé děti nebo domácí mazlíčci a tak je třeba je i řádně zabezpečit. Ať už krytem na vodní plochu anebo senzory, které hlídají pohyb hladiny.

zapuštěný bazén

Je tak na vás, jaký bazén si vyberete. Jaké máte možnosti na zahradě, co preferujete a co spíše oceníte. Zapuštěné bazény nebrání výhledu, ale stejně jako bazény umístěné na zemi mají všechny svoje výhody i nevýhody. Proto je třeba zvážit, co je nejvhodnější právě pro vás a vaši rodinu. Bát se nemusíte ani údržby. S tou vám pomůže spousty vychytávek, které si můžete k bazénu pořídit.

Ochranu před bolestí hlavy a očí po práci s počítačem v sobě skrývají (ne)obyčejné brýle

V dnešní době, kdy trávení času u počítače je na denním pořádku se rozhodně nevyplatí podceňovat menší či větší zdravotní rizika, která tato aktivita může člověku přinést. Proto zde naleznete nejčastější zdravotní potíže a tipy, jak s nimi bojovat nebo se s nimi při práci nejlépe vůbec nesetkat. Nejčastějšími problémem, se kterým se lidé často rozhodnou navštívíte i praktického lékaře, protože bolest se často se rozvíjí až do nesnesitelných výšin, je bolest zádových svalů či krční páteře.

prostředí kanceláře

Problém je většinou vyřešen https://www.arome.cz/diskuse/ke-kterym-knizkam-se-vracite-a-proc-822/ nasazením léků, které bolest sice v akutní situaci zvládnou relativně dobře vyřešit, avšak skutečným důvodem je špatné držení těla, a to člověk musí napravit sám. Určitě je vhodné se po delší sedavé práci projít po místnosti, případně po konzultaci s odborníkem zařadit různé druhy cvičení a protahování. Vždy je ale nutné vzít v potaz, že nevhodným cvičení si člověk může více než pomoci ublížit. Vhodná může být i změna kancelářského nábytku, resp. židle. Nutný je samozřejmě vzít v potaz i vhodný rozměr součástí počítače, ať už se jedná o monitor či myš a klávesnici. Námahu ale nesnáší špatně jen záda. Jistě si pamatujete bolest, slzení a štípání očí po náročném pracovním dni.

brýle a kniha

To je často způsobeno modrým světlem, které vyzařují nejen počítače, ale i televize nebo chytré dotykové telefony. V dnešní době se na trhu nachází mnoho brýlí proti modrému světlu schopných s tímto problémem bojovat. Zajímavé designy těchto brýlí lze nalézt například na těchto stránkách. Pokud nosíte běžné dioptrických brýle, rozhodně nemusíte ihned kupovat nové. Většina optik, již dnes nabízí brýle na počítač s ochrannou proti modrému světlu také. Pokud se tedy vracíte po prázdninách do práce a neustále přemýšlíte nad tím, co vám chybí, možná by bylo dobré zapřemýšlet nad tím, zda to nebude zrovna tento výrobek. Jistě bude mnohem lepší vracet se domů bez bolesti hlavy, zad i bolavých očí, což určitě oceníte nejen vy, ale i partner nebo malé ratolesti.

Při rekonstrukci domu anebo stavění nového nezapomínejte na bezpečnost!

Koupili jste si nový dům anebo plánujete přestavbu nového domova? Chcete si postavit vlastní domeček podle Vašich představ? Využijte veškeré inspirace, kterou můžete naleznout na internetových stránkách či architekta, který Vám může udělit mnoho vítaných změn, rad a potřebných informací. Někdy je těžké si vše rozplánovat pouze v hlavě a na papíře, pokud nemáme kreativní vlastnosti či jsme takovou věc nikdy v životě sami nedělali. Díky odborníkům http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/135365/necekane-trable-rolinsove-dochazi-na-konzultace-k-odbornikum.html v oboru se stane tento nehezký pocit minulostí a Vy tak můžete plně realizovat vše co si Vaše hlava a srdce žádá a chce.

nestandartní dům

Pokud si stavíte patrový dům, tak nezapomeňte na kvalitní zábradlí na schodiště Kmkdesign. Mnoho úrazu se totiž stává, pokud není takové zábradlí kvalitní nebo není pouze správně postaveno. Protiskluzové prvky na schodiště je také nutností. Nikdo se nechceme zranit při spěchání do práce, do koupelny anebo jen při chytání dětí, když si hrají na honěnou.

Bezpečnost na prvním místě! Na to pamatujte vždy, a nejen při stavění domu.

schodiště v domě

Postavit si krásný dům podle našich představ je snem asi většiny z nás. Bohužel se málokomu toto privilegium dostane. Vezměte si, že musíte mít opravdu dostatečný obnos na to, aby se Vám tento sen splnil. Mít zahrádku, kde si můžete pěstovat zeleninu a ovoce a svůj vlastní bazén na který se můžete dívat, jak si v něj hrají Vaše děti a Vy samotní s nimi. Samozřejmě jsou možnosti jako si vzít hypotéku, kdy se ale opět musíte zadlužit státu a ve finále přeplatíte minimálně čtvrtinu díky úrokům. Je to smutné, že si vlastní sny musíme plnit s ohledem na kusy papírů. Někdo se dobře narodí a někomu se stane, že má opravdu takovou práci, aby si s ní vydělal na takový sen. Jenže poctivý řemeslník, který pracuje, co může a poctivá prodavačka v obchodě, která pracuje od rána do večera na to prostě nedosahují, a přitom by si to svou loajalitou a prací zasloužili více než druzí. Je to nespravedlivé, ale nikdo s tím nic nedělá. Nikdo se nedívá, proč mají politici tučné sumy na účtech a proč při tom, když se redukují platy jsme my obyčejní lidé na první ráně, ale „těm nahoře“ se nikdy nic nestane, aby nevypadl náhodou někdo ze svého komfortu.

Prevence proti koronaviru

Hygiena

Asi tou nejpodstatnější věcí je hygiena. Ta by měla být samozřejmostí i mimo hrozbu nákazy tímto virem, ovšem v době, kdy stoupá vlna nákazy, je obzvláště důležitá. Myjte si pečlivě ruce, po dobu alespoň 30 vteřin a nezapomínejte na opomíjená místa, jako jsou hřbety rukou nebo prostor mezi prsty.

Dezinfekce

Používejte dezinfekci, nejlépe takovou, která má certifikát pro hubení viru typu Covid-19. Pozor, běžné antibakteriální dezinfekce vám zrovna proti tomuto viru moc nepomohou. Vydezinfikujte si ruce pokaždé, pokud sáhnete na místo, o kterém víte, že na něj sahalo větší množství lidí, např. ve veřejné dopravě či v supermarketech.

Dezinfekce

Nedotýkejte se svého obličeje

I když dbáte na hygienu a pravidelně si dezinfikujete ruce, snažte se co nejvíce omezit dotýkání svého obličeje. Na obličeji je spoustu míst, kudy snadno pronikne vir do vašeho těla. Pokud jste zvyklí si pravidelně protírat oři či olizovat prsty, zkuste se těchto zlozvyků zbavit.

Respirátory

Při nošení respirátoru je důležité, aby se jednalo o respirátor typu FFP2 nebo FFP3. Respirátory si pravidelně měňte, a to dle pokynů, které bývají uvedeny v příbalovém letáku u respirátoru.

Posilujte svoji imunitu

Posílení imunity pro vás může být prevencí nejen před nákazou, ale také před vážným průběhem nemoci, pokud se nakazíte. Informujte se v lékárně o doplňcích stravy podporující imunitu. Výborná je například hlíva ústřičná či vitamín D. Jezte hodně čerstvé ovoce, zeleniny, dbejte na dostatečně dlouhý a pravidelný spánek a vyhýbejte se stresu. Zařaďte také do svého běžného režimu nějaký pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu.

Nákup

Prevence před roznášením nákazy

Při prevenci nemyslete jen na sebe, ale i na ostatní, kteří se od vás mohou potencionálně nakazit. K tomu vám napomohou již výše zmíněné respirátory, a nebo antigenní testy. Těch je na trhu dnes již celá řada, mohou se provádět výtěrem z krku, ze vzorku slin nebo máme klasické antigenní testy z nosu. Pokud na sobě pozorujete příznaky, které by odpovídaly příznakům koronaviru, pro všechny případy si udělejte antigenní test.

Hubnoucí pomůcky. Které pomáhají, a které se rozhodně nevyplatí?

Hubnutí je tělesný proces, který funguje u každého jednotlivce jinak. Se správnou úpravou jídelníčku, a dostatečným množstvím pohybu, zhubne každý zdravý jedinec, avšak někomu to zkrátka bude trvat déle. Je to způsobeno tím, že každý má jinou genetickou predispozici k tomu, jak se jeho tělo vyvíjí, a jak umí zpracovávat stravu, či jak ukládá tuky. Proto mají někteří lidé pocit, že ať se snaží sebevíc, nemůžou zhubnout, nebo to jde jen velmi pomalu. Mnozí pak sáhnou po podpoře v podobě doplňku stravy, který slibuje zrychlení celého procesu. Které to jsou, a jak fungují?

ovocné koktejly

Hubnoucí pilule

Jedná se o tobolky, které se obvykle polykají před cvičením, či naopak před jídlem, a slibují zrychlení hubnutí. Seženete je obvykle v lékárně, a ceny se pohybují od stovek, až po tisíce korun. Jejich obsah je vám dobře znám, protože si jej přečtete na etiketě, a v příbalovém letáčku, ihned pod nadpisem Spalovač tuků se dozvíte, proč mají ty které látky pomáhat při hubnutí. Obvykle se však jedná o nízké dávky různých výtažků, které ve výsledku pomáhají málo, nebo vůbec. Zkrátka jde o reklamní trik, kterým prodejci vytáhnou z lidí peníze za nic. Někdy však pomáhají alespoň jako palcebo efekt, nebo vám zkrátka po jejich nákupu už nezbudou peníze na jídlo, a pak tedy pěkně zhubnete.

plata pilulek

Proteiny

Naopak proteiny jsou na hubnutí opravdu skvělé, jelikož pomáhají tomu, aby si tělo nedělalo tukové zásoby, a rovněž zrychlují jejich spalování. Dávejte si však pozor na produkt, který kupujete, protože ačkoliv je na obalech některých napsáno „Proteinový“, je zde obsah proteinů opravdu nízký, a jsou tedy k ničemu. Ve zdravé výživě pak zakoupíte balíčky s proteinem, který si můžete přimíchat třeba do jogurtu, nejchutnější variantou je však koktejl na hubnutí https://goodly.cz/koktejly-na-hubnuti-nutricni-napoje-co-opravdu-funguji/, který je už sám o sobě vyroben tak, aby obsahoval značné množství proteinů, a zároveň chutnal. V poměru cena/chuť/výkon jsou pak nejlépe hodnocené nápoje značky Goodly, které se vyrábí v mnoha různých příchutích, a jejich příprava je vážně snadná.

Bylinky

Správně zvolené bylinky mohou také pomoci urychlit hubnutí a spalování. Jedná se však nejlépe o čerstvé, či doma nasušené rostliny, nikoliv sáčkové čaje, které obsahují jen malé množství potřebných výtažků, a ve výsledku budete jen popíjet podivně chutnající nahnědlou tekutinu.

Bojujte s drahou elektrikou


Asi nikomu z nás neuniklo, že se v posledních měsících opravdu výrazně zdražuje elektřina. Snad všichni dodavatelé zdražili ceny za dodávky elektřiny, bez které se téměř nikdo z nás neobejde. Pro mnoho lidí to znamená obrovské existenční problémy, protože zálohy ve výši 10 tisíc korun si nemůže dovolit platit každý. Zde mají menší výhodu lidé s vlastním domem, protože mohou sáhnout po náhradních zdrojích elektřiny. Fotovoltaika Olomouc Sunus.cz by mohla být cestou, jak snížit náklady na elektrickou energii.

solární panely

Pokud hledáte efektivní řešení, jak ze současné krize ven, jednou z cest by mohly být fotovoltaické panely, které si umístíte na střechu vaší garáže, přístřešku, či rovnou střechy na váš dům. O kompletní řešení a realizaci se postaráme my.

Nabídneme vám řešení na míru přesně pro vaši domácnost a pro vaše potřeby. Spočítáme vám průměrnou spotřebu energie za používané spotřebiče, a vybereme vám panely, které dokážou vyrobit dostatek energie, aby pokryly co nejvíce potřebné elektřiny. Díky tomu si vyrobíte ze slunečního záření elektřinu, kterou budete mít k dispozici. Tím se sníží náklady na zálohy, protože elektřiny vyrobené v elektrárně už nespotřebujete tolik.

panely na elektriku

Nenechám vás v tom
Někteří lidé si zvládají vyběhat projekty i dotace, ale my víme, že to není úplně jednoduché. Pokud chcete získat o nejlepší zdroj elektřiny, je vždy lepší nechat řešení na odbornících. Pokud máte dostatek financí, máte vyhráno. Zoufat si ale nemusíte ani pokud budete potřebovat nějakou tu dotaci. Málokdo má dneska na to, aby si koupil fotovoltaické panely za několik stovek tisíc korun.

Pomůžete nejen peněžence
Zdroj energie z panelů je ekologicky šetrný, nevzniká z něj žádný odpad, a proto je v posledních letech vyhledávaným zdrojem elektrické energie. Zajímáte se o ochranu přírody? Pak jistě oceníte, že panely vyrábí zelenou energii, která pomáhá chránit planetu.

S interiérovým schodištěm máte doma silnou zbraň proti mnoha neduhům

Schodiště bývají obvykle ozdobou domu, současné technologické možnosti jsou již na takové úrovni, že vám vykouzlí v obytném prostoru neuvěřitelné tvarové kreace. U schodišť lze kombinovat dřevo, sklo, kov a beton, schodnice mohou být koncipované jako vřetenové, přímé či lomené, mohou být umístěné v prostoru nebo na okrajích zástavby a vy se pomalu ani nestačíte inspirovat možnostmi, které vám stavební firma nabídne. Rozhodnout se pro jedno jediné řešení je pak obtížné, protože se vám může zdát, že i ta ostatní by stála za úvahu.

schody v interiéru

Jakmile se vám však podaří interiérové schodiště uvést do provozu, začnete si uvědomovat, že máte doma stavební prvek, který vám poskytne nebývalé pohybové možnosti. Chodit po schodech se zdá být docela všední, a rozhodně ne neobvyklé, ale ne každý dokáže přítomnost schodiště ocenit tak, aby si uvědomil, jaký poklad doma má.

dřevěné schodiště

Schody = dobrá nálada – tato rovnice je celkem jasná, pokud se po schodech projdete párkrát sem a tam. Je to ideální pohyb pro zahnání mizerné nálady, pro rozhýbání zlenivělé lymfy a pro rozpohybování hormonů dobré nálady, tzv. endorfinů.

Schodištěm nahradíte i posilovnu, a když budete postupovat systematicky, snadno tu procvičíte svaly lýtek, hýždí i stehen. Nepotřebujete žádné složité mechanismy, naložíte do batohu závaží a budete vycházet schody nahoru a dolů po jednom nebo po dvou, zvedat se na špičky a dosedat na paty, chodit snožmo i rozkročmo, jak vám to umožní vaše fyzická kondice.

Dobrou službu prokážete i chodidlům, mimochodem, víte, že ve světě je tolik lidí s plochou nohou, až je to žalostné? Přitom ploché nohy jsou závažným defektem, který vede k bolestem bederní páteře, k přetěžování kolenních kloubů a kotníků, k nesprávnému držení těla a problémům s trávením a nervové soustavy, což má pak neblahý vliv i na psychiku. Choďte po schodech co nejvíce vyzutí z bot a našlapujte na špičky, abyste svaly chodidel pořádně protáhli a zpevnili jejich příčnou a podélnou klenbu.

Uzavíratelné sáčky pomáhají i na cestách

Polyetylenové sáčky s uzavíracím zipem se staly jedním ze symbolů moderní doby. Je to samozřejmě jen spotřební zboží, zdánlivá drobnost, která se svou finanční hodnotou nevyrovná cennějším předmětům, ale bohatství uzavíratelných sáčků spočívá v jejich užitné hodnotě.

Potřebujete někam odložit špinavé prádlo – takové pěkně propocené ponožky po celodenní turistice jistě nebudete ukládat v hotelu či v penzionu do skříně mezi čisté oblečení, budete na ně potřebovat nádobu, kde je bezpečně uskladníte do té doby, než je vložíte do pracího bubnu automatické pračky. Na cestách samozřejmě nemáte žádný koš na prádlo, kdo by se s ním také na dovolenou tahal, a tak vám namísto koše perfektně poslouží uzavíratelný sáček. Je lehký, skladný a hlavně perfektně těsní, za každých okolností. Ponožkový odér vás v noci rozhodně nebude budit.

toaletní papír

Udělá se vám nevolno – zip sáček se vyplatí mít s sebou i v batůžku, pokud se v přírodě pohybujete v dopravních prostředcích, kde by se vám mohlo udělat nevolno. V letadle je to vyřešeno speciálními voskovanými hygienickými pytlíky, ale v takové kabinkové lanovce žádné pytlíky nejsou, a když se vám zrovna zvedne žaludek, tak… sami si doplňte, co se stane, pokud zipový sáček nemáte.

turistika v přírodě

A co toaletní papír – na cestách přírodou nebývají v lese na každém kilometru „kadibudky“, a ještě k tomu doplněné zásobou toaletního papíru, ten si musíte do přírody vzít s sebou. No, a pokud zrovna začne pršet a zateče vám voda do batohu, kde máte toaletní papír jen tak volně položený, stane se z něj rozmáčená koule, a v inkriminovaném okamžiku vám v lese nebude k ničemu. Nežli domýšlet scénáře dalšího vývoje vašeho pohybu v lese, buďte raději bdělí a vkládejte toaletní papír a spolu s ním i hygienické vložky či papírové kapesníky do zip sáčku, kam se žádná voda vůbec nedostane.

Hledání kontaktů

Občas je velice těžké se dorozumět s firmou od které potřebujeme pár informací. O to horší je, pokud nejsou dobře viditelné kontakty firmy. Znáte ten pocit, kdy musíte hledat a hledat a maximálně najdete telefonní kontakt na infolinku? Zavoláte na infolinku, kde Vám hraje hudba a vzhledem k tomu, že jiný kontakt nemáte, tak prostě musíte vydržet a čekat, až se nějaký operátor uvolní? My jsme to zažili mnohokrát, a proto máme rádi, když je vše přehledné a můžeme se obrátit jak telefonicky, tak na e-mail a úplně nejlepší je, pokud je dostupný ještě WhatsApp kontakt či Messenger kontakt pro rychlejší komunikaci.

kontaktujte nás

Pokud potřebujete informace ohledně reklamace, tak většinou bývají jen kontaktní formuláře, které odešlete jejím vyplněním. Nikdo Vám ale nezaručí, že formulář opravdu došel. Nepřijde Vám dokonce ani upozornění na e-mailovou adresu a my se můžeme maximálně modlit za to, že vše proběhlo úspěšně a dotaz se vyřizuje, nebo bude vyřizovat. Na reklamace je nejlepší možnost telefonního kontaktu přímo anebo e-mailové adresy.

Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz ohledně dané služby, produktu, procesu a tak podobně, je možnost využití také nejlépe přímého kontaktu s oddělením. Každý samozřejmě preferujeme jiný způsob, ale firmy, které mají možnost přímého zavolání stoupají v našich očích.

A pokud máte jiný dotaz, než jsem výše zmínila, je možnost ještě třeba marketingových dotazů a dotazů od médiích, které mají většinou samostatný e-mail nebo linku na zavolání – je možnost také kontaktování firmy s jejich požadavkem.

komunikace přes e-mail

V neposlední řadě chceme upozornit, že většina internetových stránek mají takzvanou „lupičku“ přes kterou můžete dohledávat klíčová slova. Takže pokud napíšete „kontakty Feedbackpedals“ – zobrazí se Vám požadovaná stránka a nemusíte bloudit v jiných kategoriích.

Přejeme spousty úspěchů a snad žádná negativa spojené s kontaktováním firmy.