Výhody a nevýhody zapuštěných bazénů na zahradě

Milujete vodu, rádi plavete, ale nechce se vám chodit do veřejných bazénů, v létě čekat fronty na plovárny a aqvaparky? Pokud máte možnost, tak je pro vás lepší si pořídit bazén na zahradu. Díky tomu budete mít svůj vlastní bazén a můžete si jít zaplavat kdykoli budete chtít. Také víte, co do bazénu dáváte za chemii, víte, kdo se v bazénu koupe a můžete si tak vše lépe ohlídat. A pokud máte děti, tak bazén využijete o to více.

děti v bazéně

Máte několik možností, jaký bazén si na zahradu vybrat. Někdo dává přednost bazénům, které jen nafoukne nebo postaví konstrukci a bazén třeba i každý rok vypouští na zimu. Nebo nechává vodu do dalších let a jen bazén připraví na zimu. To jsou bazény, které umístíte přímo na zem. Můžete je každý rok umístit klidně i jinam. U těch menších je výhoda v tom, že je můžete na zimu uskladnit a tím se zvyšuje jejich životnost.

Pak je tu další možnost a tou jsou zahradní bazény zapouštěné do země. Bazény jsou umístěné v zemi. Je náročnější jejich prvotní umístění, také více finančně náročné, ale následně se vám investice vrátí. Bazén má delší životnost, je možné ho také lépe zastřešit i vytápět a tak je možné ho využívat i celoročně. Je do něho také snadnější přístup i pro méně pohyblivé osoby. Což tedy sebou přináší i riziko toho, že do něho mohou spadnout malé děti nebo domácí mazlíčci a tak je třeba je i řádně zabezpečit. Ať už krytem na vodní plochu anebo senzory, které hlídají pohyb hladiny.

zapuštěný bazén

Je tak na vás, jaký bazén si vyberete. Jaké máte možnosti na zahradě, co preferujete a co spíše oceníte. Zapuštěné bazény nebrání výhledu, ale stejně jako bazény umístěné na zemi mají všechny svoje výhody i nevýhody. Proto je třeba zvážit, co je nejvhodnější právě pro vás a vaši rodinu. Bát se nemusíte ani údržby. S tou vám pomůže spousty vychytávek, které si můžete k bazénu pořídit.