Uzavíratelné sáčky pomáhají i na cestách

Polyetylenové sáčky s uzavíracím zipem se staly jedním ze symbolů moderní doby. Je to samozřejmě jen spotřební zboží, zdánlivá drobnost, která se svou finanční hodnotou nevyrovná cennějším předmětům, ale bohatství uzavíratelných sáčků spočívá v jejich užitné hodnotě.

Potřebujete někam odložit špinavé prádlo – takové pěkně propocené ponožky po celodenní turistice jistě nebudete ukládat v hotelu či v penzionu do skříně mezi čisté oblečení, budete na ně potřebovat nádobu, kde je bezpečně uskladníte do té doby, než je vložíte do pracího bubnu automatické pračky. Na cestách samozřejmě nemáte žádný koš na prádlo, kdo by se s ním také na dovolenou tahal, a tak vám namísto koše perfektně poslouží uzavíratelný sáček. Je lehký, skladný a hlavně perfektně těsní, za každých okolností. Ponožkový odér vás v noci rozhodně nebude budit.

toaletní papír

Udělá se vám nevolno – zip sáček se vyplatí mít s sebou i v batůžku, pokud se v přírodě pohybujete v dopravních prostředcích, kde by se vám mohlo udělat nevolno. V letadle je to vyřešeno speciálními voskovanými hygienickými pytlíky, ale v takové kabinkové lanovce žádné pytlíky nejsou, a když se vám zrovna zvedne žaludek, tak… sami si doplňte, co se stane, pokud zipový sáček nemáte.

turistika v přírodě

A co toaletní papír – na cestách přírodou nebývají v lese na každém kilometru „kadibudky“, a ještě k tomu doplněné zásobou toaletního papíru, ten si musíte do přírody vzít s sebou. No, a pokud zrovna začne pršet a zateče vám voda do batohu, kde máte toaletní papír jen tak volně položený, stane se z něj rozmáčená koule, a v inkriminovaném okamžiku vám v lese nebude k ničemu. Nežli domýšlet scénáře dalšího vývoje vašeho pohybu v lese, buďte raději bdělí a vkládejte toaletní papír a spolu s ním i hygienické vložky či papírové kapesníky do zip sáčku, kam se žádná voda vůbec nedostane.