Hubnoucí pomůcky. Které pomáhají, a které se rozhodně nevyplatí?

Hubnutí je tělesný proces, který funguje u každého jednotlivce jinak. Se správnou úpravou jídelníčku, a dostatečným množstvím pohybu, zhubne každý zdravý jedinec, avšak někomu to zkrátka bude trvat déle. Je to způsobeno tím, že každý má jinou genetickou predispozici k tomu, jak se jeho tělo vyvíjí, a jak umí zpracovávat stravu, či jak ukládá tuky. Proto mají někteří lidé pocit, že ať se snaží sebevíc, nemůžou zhubnout, nebo to jde jen velmi pomalu. Mnozí pak sáhnou po podpoře v podobě doplňku stravy, který slibuje zrychlení celého procesu. Které to jsou, a jak fungují?

ovocné koktejly

Hubnoucí pilule

Jedná se o tobolky, které se obvykle polykají před cvičením, či naopak před jídlem, a slibují zrychlení hubnutí. Seženete je obvykle v lékárně, a ceny se pohybují od stovek, až po tisíce korun. Jejich obsah je vám dobře znám, protože si jej přečtete na etiketě, a v příbalovém letáčku, ihned pod nadpisem Spalovač tuků se dozvíte, proč mají ty které látky pomáhat při hubnutí. Obvykle se však jedná o nízké dávky různých výtažků, které ve výsledku pomáhají málo, nebo vůbec. Zkrátka jde o reklamní trik, kterým prodejci vytáhnou z lidí peníze za nic. Někdy však pomáhají alespoň jako palcebo efekt, nebo vám zkrátka po jejich nákupu už nezbudou peníze na jídlo, a pak tedy pěkně zhubnete.

plata pilulek

Proteiny

Naopak proteiny jsou na hubnutí opravdu skvělé, jelikož pomáhají tomu, aby si tělo nedělalo tukové zásoby, a rovněž zrychlují jejich spalování. Dávejte si však pozor na produkt, který kupujete, protože ačkoliv je na obalech některých napsáno „Proteinový“, je zde obsah proteinů opravdu nízký, a jsou tedy k ničemu. Ve zdravé výživě pak zakoupíte balíčky s proteinem, který si můžete přimíchat třeba do jogurtu, nejchutnější variantou je však koktejl na hubnutí https://goodly.cz/koktejly-na-hubnuti-nutricni-napoje-co-opravdu-funguji/, který je už sám o sobě vyroben tak, aby obsahoval značné množství proteinů, a zároveň chutnal. V poměru cena/chuť/výkon jsou pak nejlépe hodnocené nápoje značky Goodly, které se vyrábí v mnoha různých příchutích, a jejich příprava je vážně snadná.

Bylinky

Správně zvolené bylinky mohou také pomoci urychlit hubnutí a spalování. Jedná se však nejlépe o čerstvé, či doma nasušené rostliny, nikoliv sáčkové čaje, které obsahují jen malé množství potřebných výtažků, a ve výsledku budete jen popíjet podivně chutnající nahnědlou tekutinu.