Exotické dovolené

Pokud máte rádi cestování stejně tak jako já, tak vás budou zajímat jistě nějaké různé akce, které se týkají právě cestování anebo dovolené. Dokonce i já, i když mám dobrou práci a docela dost peněz, taky moc ráda využívám všech slev, které mohu využít. Řekněte mi, kdo by nevyužil různých slev, které by byly opravdu populární a taky dost výhodné? Já si myslím, že když je někde nějaká sleva, taky člověk z radosti využije. A nemusí to být nutně jenom tím, že je třeba člověk šetřivý anebo že je takový chrťák, že využívá slevy, i když nemusí. Já si myslím, že je to skvělé, protože takhle člověk alespoň šetří a zbytečně neutrácí.

Nejraději mám Itálii.

Já si tohle říkám a taky moje babička je stejného názoru. Zatímco třeba můj bratr, tak ten vůbec na cenu nikdy nekouká. Můj bratr se svou přítelkyní taky moc rád cestují a cestují hlavně do exotických zemí, jako je ostrov Bora-Bora nebo Tahiti, a dokonce už byli dvakrát v Indii. A jednou v Egyptě. Já bych se tam taky chtěla podívat, ale v Indii a v takových podobných zemí, bych se bála opravdu hodně nemocí. Já jsem taková hodně strašpytel a bojím se bolesti, takže pro mě asi by exotické destinace někde v pralese vůbec nebyly pro mě. Jinak cestování mám ráda a vůbec se ho nehodlám vzdát.

Moc ráda jezdím k moři.

Raději cestuji do takových míst, jako například Řecko nebo Itálie či Španělsko a nejvíc se mi ale líbilo v Římě v Itálii. A kde se nejvíce líbilo vám? Nebo vy vůbec necestujete? Jistě, jsou taky takoví lidé, co třeba vůbec necestují, a to z mnoho důvodů. Jedním z nich je třeba jenom obyčejná nechuť cestovat nebo na to nemají čas anebo taky peníze. Víte, peníze v cestování opravdu hrají dost velkou roli. A třeba zmíněná Itálie je to opravdu krásná romantická destinace, kde si myslím, že se musí líbit asi každému. Třeba taky můj otec, ten je zase takový, že cestuje vždycky, když k tomu má příležitost, takže je to docela dost často. 

Plánujete cestovat?

Mnoho mladých lidí se dnes rozhoduje pro cestování. Je pochopitelné, že člověk chce zažít co možná nejvíce, než se mu narodí děti, jelikož to s nimi již nepůjde tak snadno. Jsou ale i rodiny, které jsou více než rády za to, že mohou cestovat se svými dětmi a že společně tak poznají mnoho zajímavých míst. Pokud je navíc dětem více, než 12 let, je pravděpodobné, že si budou z takového výletu něco pamatovat. Jestliže jsou děti mladší, je možné, že si na něco takového v životě nevzpomenou. Bohužel jsou ale i lidé, kteří to takhle nevidí a raději cestují bez dětí.

Cestovat se dnes určitě dá. Stačí je na to mít dostatek finančních prostředků. Člověk si může vybrat, zda bude cestovat sám, nebo se svými kamarády, protože dnes je možné obojí. Určitě má smysl poznat co nejvíce míst, abyste měli v budoucnu na co vzpomínat.

cestující muž

Pokud je ale něco, co byste měli zvážit, pak je to to, že pokud máte drahou polovičku, nemuselo by být na škodu cestovat s ní, místo kamarádů. Určitě je na každém, jak se člověk rozhodne, ale určitě by něco takového mělo smysl. Mít společné zážitky je rozhodně něco, co se do života více než hodí.

cestovní zavazadla

Jsou lidé, kteří i přesto, že mají svou drahou polovičku, se rozhodnou cestovat sami. Může se klidně stát, že se člověku na daném místě natolik zalíbí, že se rozhodne na daném místě zůstat. V takovém případě bude potřeba zvážit některé věci, jako je například to, jak zde dostat vaši drahou polovičku, pokud byste s ní chtěli nadále být, nebo jak to na daném místě vyřešit s prací. Může se stát, že to nebude žádný problém, ale může se také stát, že vaše drahá polovička nebude chtít a v takovém případě se příliš možností nenabízí. Člověk si musí vybrat mezi člověkem, kterého miluje a mezi místem, kde se mu líbí. Bohužel často něco takového končí tím, že si člověk vybere místo daného člověka právě dané místo.

Jeden hřích, který smetl celý rod

Možná, že by bylo zajímavé zjistit, co by se stalo, kdyby se některé historické události vůbec nestaly anebo šly docela jinou cestou.

§  Jakou cestou by potom šel celý národ?

§  Jak mnoho by se změnila kultura té dané země?

Pokud bychom sáhli do naší historie, pak můžeme vybírat z opravdu mnoha událostí. Některé historické události už se trochu obměnily. Zařídila to revoluce v roce 1989, kdy se začaly přepisovat učebnice dějepisu.
souboj středověkých rytířů

o   Není tam ale ještě něco, co volá po změně?

Pravděpodobně si všichni vybavíme bezuzdné řádění Přemyslovců, které probíhalo kolem roku 990 našeho letopočtu. Přemyslovci měli tehdy vyvraždit své příbuzné, Slavníkovce, a tím dát podnět ke vzniku Českého státu. Pokud by k tomu skutečně došlo, pak bychom byli opravdu výjimečnou zemí s neskutečně dlouhou tradicí.
lebky na hromadě

§  Čím se vyznačuje stát?

§  V podstatě i nenápadnými, ale velice důležitými zákonitostmi.

·        Měl by mít jednotné míry, váhy, úřední jazyk, přesně dané a stylizované právo jednotné peníze.

·        A o tom se opravdu tenkrát nedalo vůbec hovořit.

Nevěra se nevyplatila 

Kdo ví, kde se vzal nesmysl první, který nám říká, že Přemyslovci tak krutě zatočili se Slavníkovci. Každý historik v současné době už nad touto informací kroutí nechápavě hlavou.

o   Nejvíce viny se hází na knížete Boleslava II.

o   Jenže ten je v celé věci zcela jistě bez viny.

Kníže dokonce vydal nařízení, aby zemský sněm zabránil jakémukoliv vraždění. A navíc ležel v té době ochrnutý na Pražském hradě.

Kdo tedy může za vyvraždění celého jednoho rodu? Na vině jsou zřejmě Vršovci, kterým byl rod Slavníkovců trnem v oku už několik měsíců.

§  Mohla za to žena z rodu Vršovců, která zhřešila s mužem rodu Slavníkovců.

§  Vršovci ji pronásledovali a biskup Vojtech (Slavníkovec) ji ukryl.

§  Její život nezachránil, a navíc obrátil hněv Vršovců proti celému svému rodu. 

Liverpool

Když člověk řekne Liverpool, tak si hodně lidí představí fotbalový klub FC Liverpool na Anfield Road. Láska k fotbalu je tu cítit opravdu všude, kamkoliv se vydáte. V centru města je hodně stánkařů, který z dálky svítí červenými tričky, šálami a jinými věcmi s logem „ You’ll never walk alone“. Město je také známo vznikem nejúspěšnější kapelou 50. Let a to skupiny Beatles. 
sochy beatles
Jako nejkrásnější místo v Liverpoolu si jednoznačně získal Albert Docks, díky svému pobřeží a přístavu, které láká tisíce turistů každý den. Není divu, protože tento přístav získal velký rozmach v 18. Století. Když Londýn postihl velký požár, tak Anglie si byla jistá, že bude potřeba nový přístav s cihlovou stavbou. Nejvhodnější svou polohou byl tedy Liverpool. V roce 2004 bylo pobřeží zapsáno na seznam UNESCO, jako nejkrásnější pobřeží. Procházkou po přístavu najdete různé kavárny, obchody a restaurace. Co nelze přehlédnout je obří kotva, která stojí u Muzea námořnictví, kde najdete zajímavé exponáty vztahující se k Titanicu a Lustanii. Architektura s kulturním vyžitím je tu opravdu rozmanitá. Pokud jsi tedy přijel za kulturou, nesmíš minout galerii (Sudley house nebo Tate Liverpool), divadla (Liverpool Playhouse, Empire a Everyman). Město se tu může pyšnit krásnými katedrály jako je Katedrála sv. Jamese, kterou zasvětila anglická církev. Naleznete tam jedny z největších varhan na světě.
život ve městě
Po průzkumu vám jistě vyhládne a budete si chtít dopřát dobré jídlo. Pokud vám mohu doporučit, jehněčí z Knowsley, legendární Scouse (pro nás jako takový guláš se zeleninou, který se podává s chlebem nebo červeným zelím). Pokud Vás omrzel městský ruch a tisíce turistů, tak rozhodně si nenechte ujít hrabství Merseyside. Nachází se zde první veřejný park na světě, který byl inspirací pro Central park v New Yorku. Jestliže zatoužíte po procházce po pláži, tak nesmíte minout pláž u Crosby, která je známá svými postávajícími sochy.
Tak už zbývá si jen zabalit, koupit letenku a vidět krásu severního města Liverpool na vlastní oči.

Ideální pomůcka k hubnutí

Nechcete být už s nadváhou a rádi byste s tím konečně začali něco dělat? To je pro vás dobrá zpráva, jelikož až příliš velká nadváha může vést i k různým onemocněním, co byste asi nikdy mít nechtěli. Dostat se zpátky na zdravou váhu ovšem není nic jednoduchého, je to běh na dlouhou trať, ale se správným plánem a dostatečnou snahou se vám to může podařit. Jako první se musíte zaměřit na jídelníček, který byl měl být prost výrazně tučných a sladkých jídel. Jeho sestavování nebude jednoduché, takže byste to raději měli konzultovat s odborníky.
Pružiny  <a href=trampolín ny“ src=“https://algos.cz/wp-content/uploads/img_a368925_w1918_t1581133556.jpg“ style=“max-width: 67%; max-height: 67%;“>
Nové stravovací návyky jsou samozřejmostí, ale měli byste k tomu ještě přidat i aktivní sportování.
Mezi ty se řadí běh, jízda na kole nebo třeba chození po horách. To jsou aktivity, které jsou k hubnutí ideální, ale je jasné, že každý je nemusí. Pokud patříte mezi jedince, kteří neradi kamkoliv pobíhají a raději byste zůstali při sportování doma, není to problém. Můžete si pořídit třeba některou z moderních trampolín https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti, díky kterým můžete nejen zlepšit svou kondici, ale zároveň shodit i kila, která vás trápí.
Standardní typ trampolíny
Ne každý věří tomu, že mu může skákání nahoru a dolů přinést užitek. Ono, je pravda, že na první pohled to nevypadá jako nic moc, ale zkuste si to na pár minut a uvidíte, že to zase taková sranda není, respektive je, ale dost se u ní nadřete. A to jer dobře. Pohyb by měl být nejen efektivní, ale rovněž i zábavný. Čím více to pro vás bude zajímavé, tím je vyšší šance, že se ke sportu budete rádi vracet, což je nejen pro hubnutí zcela zásadní vlastnost.
Nesmíte však zapomínat na bezpečnost. Stejně jako z kola, tak i z trampolíny není zrovna dvakrát složité spadnou, což může v konečném důsledku znamenat minimálně pár nehezkých odřenin. Tomu se může vyhnout tím, že si pořídíte model, který bude obsahovat veškeré důležité bezpečnostní prvky, hlavně síť táhnoucí se po obvodě a rovněž i ochranu na pružiny, které mohou být dost nebezpečné.

Jižní Korea a její krásy

Když se řekne Korea, většina lidí si představí tu severní – komunistickou velmoc, která dodnes děsí svými názory a politikou. Jižní část této země je ale tak odlišná, jak jen může být. Tato téměř 100 000 kilometrů čtverečních velká země je demokratická a pochází odsud světoznámé značky, jako například Samsung, LG či Hyundai nebo Kia. Je také 20. nejnavštěvovanějším státem na světe, a aby ne, když má turistům tolik co nabídnout!
Ulice Soulu
Nejoblíbenějším místem všech cestovatelů je Soul. Jedná se o hlavní město. Lákadlem na turisty je čtvrť v samotném srdci města, Insa – dong. Najdete zde vše, na co si vzpomenete. Malé obchůdky se suvenýry, čajovny, restaurace nebo i galerie umění. Těch je v této čtvrti přes sto! Isa – dong se přezdívá také „čtvrť, která nikdy nespí“.
Fanouškům ruchu a tlačenic můžeme doporučit návštěvu rybí tržnice Noryangjin, nebo Namdaemun tržiště. Atmosféra asijského světa vás obklopuje ze všech stran.
Pokud vás lákají spíše klidná a historická místa, můžete navštívit královskou rezidenci Unhyeongung, nebo nejznámější buddhistický chrám Jogyesa. Na závěr Soul nabízí klidnou procházku kolem městské zdi, ale připravte si pohodlné boty. Celá cesta je přes 18 kilometrů dlouhá.
Ale pohledem na krásy Soulu se člověk nenasytí, a tak dalším lákadlem této země je jídlo. Nebojte se, nenechají vás vyhladovět, i když si možná budete muset zvyknout na trochu jiný způsob stravování, než na jaký jste zvyklí. Korejská strava se skládá hlavně z rýže, masa a zeleniny. Bohužel, málokdo z nás si jí vychutná – je totiž velmi ostrá. Typické korejské jídlo má mnoho chodů, a stůl obvykle přetéká malými mističkami se zeleninou a jinými pochutinami, kterým se přezdívá banchan.
Korejské zahrady
Korea má ale i svou odvrácenou stránku. Patří jí sedmé místo na žebříčku zemí světa s nejhorším ovzduším.
Za návštěvu této země si připlatíte, pobyty v Asii nejsou rozhodně levnou záležitostí, ale jde o zážitek na celý život.