Je nový Samsung Fold evolucí v elektronice?

Ti, co mají rádi něco nevšedního a extravagantního mají jistě v hledáčku nový evoluční a netradiční telefon – Samsung Fold. Pokud jste tento nový kousek ještě nikde nezahlédli, jedná se o smartphone, který se díky plastovému displeji dá překlápět a tím můžeme zmenšit velikost na klasické nošení v kapse. Tato vychytávka ale není tou hlavní. Má dokonalé rozlišení a barvy, které zajistí perfektní požitek ze sledování videí nebo filmů. Díky velké obrazovce můžeme dělat více věcí najednou, což nikdy nebylo pro smartphony možné. Například můžeme sledovat video a zároveň ho komentovat s kamarády. K této funkci také slouží nový vylepšený operační systém, který má zajistit hladký chod všech aplikací.
mobilní telefon, aplikace
Při přeložení můžeme sledovat, a dokonce i používat displej o velikosti menšího smartphonu. Ve chvíli, kdy je překlopen můžeme tento mobil využít k ukládání do tašky, kapsy nebo k telefonování. Tato technická novinka má ale také mnoho nevýhod a hrozeb.
 Křehký displej
Dřívější verze tohoto mobilu měla obrovský problém s rozbíjejícím se displejem. Klasický displej není totiž schopen se "složit" bez poškození. Tento problém Samsung celkem obstojně vyřešil. Displej tvoří velice flexibilní a barvy zvýrazňující displej, který je ale neuvěřitelně náchylný na poškození. Na tuto slabost Samsung důkladně upozorňuje ještě před samotným použitím telefonu. Nesmíme na displej tlačit, nerýt do něj a snažit se vyvarovat písku nebo prachu, který by se dostal do sklápěcího mechanismu. Takže toto rozhodně není mobil pro každodenní použití.
mobil, stůl
 Vysoká cena
Samsung Fold opravdu patří do topu ve výrobě mobilních telefonů. Má nejnovější funkce, vzhled a evoluční mechanismus. K tomu také ruku v ruce jde i cena, která rozhodně není nízká. Také z důvodu, že poptávka po tomto modelu je docela vysoká. Klasický uživatel s průměrným příjmem si ho asi nepořídí, ale člověk, který chce mít po ruce něco nového a má na to dostatečné prostředky nad tímto kouskem určitě popřemýšlí.
Nabízí se ale otázka: stálo to opravdu za to? A můžeme očekávat podobné vymoženosti i od jiných výrobců?
Odpověď je nejistá. Prakticky je Samsung Fold velice těžko použitelný. Spíše je to mobil pro užití na doma, kde se nemůže poničit. Můžeme ale očekávat, že Samsung bude investovat do vývoje dalších podobných kousků s lepší výdrží a praktičtější využitelností. Možná, že se i ostatní výrobci chytnou tohoto trendu a budou se snažit svým nápadem předčít ostatní.

Mnohdy je výhodnější se obrátit na odborníka

Na trhu je dnes skutečně velký až nadměrný výběr typů svítidel, která se samozřejmě dají nainstalovat kamkoliv. Mohou fungovat jako hlavní zdroje světla, ale některé se mohou použít pouze pro určitou situaci, na což by mohla skvěle posloužit bodová světla. Ty se dají snadno nainstalovat do dřevěných podhledů, stejně tak jako zabudovat do sádrokartonů, na strop nebo dokonce i jako centrální osvícení. Spíše jsou ale lepší v kombinaci s hlavním centrálním světlem. Pokud si nevíme rady, lepší bude, než chodit a tápat mezi regály se obrátit na odborníky, kteří oboru nejen rozumí, ale hlavně poradí. Ti se totiž s osvětlením zabývají a tak také mají přehled. Záleží hodně i na samotné místnosti, k jakému účelu slouží a jak velkou má rozlohu. Tuto odbornou pomoc nám může poskytnout bytový architekt a s ním rozhodně chybu neuděláme.

hodně žárovek

Místnost, kde to může hrát barvami

Obývací pokoj je prostor, kde hlavní svítidlo je základ a pak je dobré se podívat po stolních lampách a lampičkách, které se svým designem hodí do prostoru. Většinou tyto svítidla mají závity pro klasické žárovky a my je můžeme hravě vyměnit za úsporné, které vybereme například v sekci LED žárovky Praha. Kombinace svítidel by měla vycházet nebo odvíjet se od činnosti, kterou budeme běžně provozovat v zimních měsících, kdy si umělého světla zažijeme nejvíce. Spíše bychom zde měli dát přednost žluté neboli teplé barvě osvětlení, ta navodí totiž příjemnou atmosféru klidu a relaxace. V dnešní době se můžeme posunout ještě o kousek dál a vybrat si šikovnou pomůcku jako jsou stmívače světel, pak si lze nastavit co nejvíce příjemné světlo pro všechny.

lampy

Dobrá rada – v některých domácnostech se traduje, že při sledování televize musí být zkrátka tma. Nejsme v kině, to je první věc a navíc i lékaři doporučují vyvážit televizní záření jiným světlem, například malou lampičkou. Kombinace televize a tmy velmi zatěžuje naše oči. Jen detail. Nikdy se nesmí umístit lampička nebo svítidlo tak, aby se odráželo v něm světlo druhého zdroje, tudíž například v obrazovce. Ale to není problém si vyzkoušet a pak dopad světla namířit jiným směrem.