Na dovolené v Českých Budějovicích se nebudete nudit


Česká republika patří k oblíbeným turistickým destinacím, ale to neznamená, že všechny oblasti naší země jsou atraktivní a vhodné pro turistiku. Kupříkladu se jen málokdo pustí do objevování krás přírody na Ostravsku, v okolí největších železáren v tamním regionu. Naopak, kdo se chce na severu Moravy rekreovat, zamíří spíše do Beskyd nebo do Jeseníků, kde si uvědomí markantní rozdíl mezi průmyslovou aglomerací a krásnou přírodou.

Český Krumlov

Jistou výhodu v tomto směru mají České Budějovice, protože i když se nacházíte ve městě, relativně hustě zalidněném, s automobilovým provozem i s průmyslovou výrobou, nemusíte odtud pospíchat daleko, jako lidé z Ostravy do Jeseníků a Beskyd, postačí usednout na kolo a projet se po parku ve Stromovce nebo obout in-line brusle a po deseti kilometrech pohodlné jízdy po rovině jste u zámku v Hluboké nad Vltavou. Anebo můžete naskočit do sedačky laminátové kánoe a pustit se do plavby po Vltavě.

zámek v Krumlově

Českobudějovicko samo o sobě nabízí mnoho přírodních krás, a tak pokud si zajistíte ubytování v penzionu v Českých Budějovicích přímo na okraji města, můžete tu trávit báječnou dovolenou mnoha způsoby, například cykloturistikou, anebo cestováním autem na krátké vzdálenosti na Třeboňsko, Českokrumlovsko, do oblasti Blanského lesa, do Novohradských hor nebo na Šumavu. Není to odtud nikam příliš daleko, výlety mohou být jednodenní i pouze několikahodinové, a máte-li rádi historické památky, těch je tu také celá řada, například hrad Rožmberk nad Vltavou, zámek v Českém Krumlově, zámek v Třeboni, klášter ve Zlaté Koruně a samozřejmě i zmiňovaný zámek v Hluboké nad Vltavou.

Co vám také vřele doporučujeme, je sledovat tamní krajinu z výšky, například z rozhledny na Kleti, z vrcholu Dlouhého vrchu u Rudolfova anebo z letadla či z horkovzdušného balónu z letiště Hosín nedaleko Hluboké nad Vltavou.