Oznamte svou svatbu třeba celému světu


Plánujete svatbu a jste natolik dobře rozmyšlení spojit své životy v jeden? Jste si vědomi toho, že je před vámi dlouhá cesta, a že na ní nebudou vždy poházené jen samé okvětní lístky růží, ale tu a tam se také objeví trny? Pokud doopravdy víte, že váš protějšek je ten pravý, a nehodláte na svém rozhodnutí nic měnit, dejte to na vědomí třeba celému světu. Nechte si natisknout svatební oznámení a rozdejte je do domovních schránek, anebo je předejte osobně, společně se svatebními koláčky či minizákusky.

svatební prsteny

Využijte vlastního vtipného textu

Většina svatebních oznámení staví na tradičních modelech, které nám naznačují, že novomanželé XY se rozhodli uzavřít svazek manželský v polovině srpna v 10 hodin dopoledne v obecní radnici. Chcete-li to pojmout s trochou nadsázky a s humorem, přitom velice vážně a důrazně, využijte krásy jazyka českého a jeho pestré slovní zásoby.

Uvědomte si ale, že oznámení by nemělo být románem na pokračování, a že jde zejména o krátký, zřetelný a výstižný popis svatební události, a tak by vtipný text neměl být příliš zdlouhavý. Stačí jen několik vtipných slov v podobě sloganu, citátu nebo vlastního vyjádření, například: „Ludmila a Honza rádi experimentují a chtěli by jeden druhého lépe poznat ve vzájemné lásce a úctě, a proto vás zvou na slavnostní stvrzení svého rozhodnutí, které se koná tehdy a tehdy a tam a tam. Přijďte se přesvědčit, zda to myslíme vážně!“

svatební oznámení

Znáte transparentní plexi fólie

Dostalo se vám někdy do rukou oznámení, vytištěné na průhledné plastové plexi fólii? Vypadá to velice efektně a mnozí lidé si takový výrobek uschovají na památku. Na plastické fólii se dobře vyjímají motivy květin, ale i motivy dvou srdcí ve výrazně rudé barvě, kterou krásně doplní shodná rudá barva vytištěného textu. A co se týče písma, mělo by být dobře čitelné, aby bylo každému ihned jasné i bez dalšího dotazování, o koho se jedná, a kdy a kde se dotyčná akce Svatba oznámení bude konat.