Mnohdy je výhodnější se obrátit na odborníka

Na trhu je dnes skutečně velký až nadměrný výběr typů svítidel, která se samozřejmě dají nainstalovat kamkoliv. Mohou fungovat jako hlavní zdroje světla, ale některé se mohou použít pouze pro určitou situaci, na což by mohla skvěle posloužit bodová světla. Ty se dají snadno nainstalovat do dřevěných podhledů, stejně tak jako zabudovat do sádrokartonů, na strop nebo dokonce i jako centrální osvícení. Spíše jsou ale lepší v kombinaci s hlavním centrálním světlem. Pokud si nevíme rady, lepší bude, než chodit a tápat mezi regály se obrátit na odborníky, kteří oboru nejen rozumí, ale hlavně poradí. Ti se totiž s osvětlením zabývají a tak také mají přehled. Záleží hodně i na samotné místnosti, k jakému účelu slouží a jak velkou má rozlohu. Tuto odbornou pomoc nám může poskytnout bytový architekt a s ním rozhodně chybu neuděláme.

hodně žárovek

Místnost, kde to může hrát barvami

Obývací pokoj je prostor, kde hlavní svítidlo je základ a pak je dobré se podívat po stolních lampách a lampičkách, které se svým designem hodí do prostoru. Většinou tyto svítidla mají závity pro klasické žárovky a my je můžeme hravě vyměnit za úsporné, které vybereme například v sekci LED žárovky Praha. Kombinace svítidel by měla vycházet nebo odvíjet se od činnosti, kterou budeme běžně provozovat v zimních měsících, kdy si umělého světla zažijeme nejvíce. Spíše bychom zde měli dát přednost žluté neboli teplé barvě osvětlení, ta navodí totiž příjemnou atmosféru klidu a relaxace. V dnešní době se můžeme posunout ještě o kousek dál a vybrat si šikovnou pomůcku jako jsou stmívače světel, pak si lze nastavit co nejvíce příjemné světlo pro všechny.

lampy

Dobrá rada – v některých domácnostech se traduje, že při sledování televize musí být zkrátka tma. Nejsme v kině, to je první věc a navíc i lékaři doporučují vyvážit televizní záření jiným světlem, například malou lampičkou. Kombinace televize a tmy velmi zatěžuje naše oči. Jen detail. Nikdy se nesmí umístit lampička nebo svítidlo tak, aby se odráželo v něm světlo druhého zdroje, tudíž například v obrazovce. Ale to není problém si vyzkoušet a pak dopad světla namířit jiným směrem.