Kdo by nechtěl být zdravý

Existuje nespočetně moc článků, které radí ostatním, jak být zdravý, čeho se zdržet, čeho se držet. Koho proklít, koho uctívat. JE to všechno na jedno brdo. Nejhorší je, když napíšete, že všechno je to tak komplexní a individuální, že nelze vůbec mluvit o nějakém jednoduchém návodu jako „udělejte 10 věcí a budete žít do sta let“. Bylo by to moc pěkné, ale nejde to tak úplně lehce. Proto je nesmírně důležité, abychom aspoň dali obecný směr. Žít dlouho je jedna věc, ale žít dlouho a ve zdraví, to už je pořádná magie. Někdy je ale člověk naprosto čistý, nekouří ani nepije a stejně dostane rakovinu. Protože ne vždycky za to mohou jenom cigarety a alkohol. Přichází tedy několik NEJOBECNĚJŠÍCH rad na světě, jak zůstat zdravý.
 žena v laboratoři
a)       Neprožívejte to tak moc
Chápeme, že neprožívat život nejde. Ale můžete si trochu odlehčit. Vždycky, když se cítíte, jako by se vám měl zhroutit svět, pokud něco neuděláte nebo se něco stane, tak si řekněte – co nejhoršího se může stát? Jde to napravit? Pokud to nejhorší, co se stane, je to, že dostanete pětku, pokáráno od šéfa nebo vyhazov, tak je to ještě v pořádku – dokud nejde o život, tak je to v pořádku. A jde to napravit? Pokud ano, tak je to dobrý. Zbavte se nadměrného stresu moderní doby, jinak se z toho zblázníte.
 
b)      Zkuste nepožívat drogy
Víme a chápeme, že nějaká ta droga je občas potřeba. Ale šťastný člověk nemá potřebu čadit brka, fetovat, píchat si injekce a podobně. Zdravý a šťastný člověk je člověk, který nepotřebuje „alternátory“ reality, protože ji vidí v překrásném světle přirozeně. Drogy ničí zdraví a sex, kašlete na to. Ano, drogy jsou i alkohol, cigarety, marihuana a například nadměrná konzumace kávy.
protahování nohou 
c)       Běžte se občas projít
Víme, že když člověk dojde o půl noci domů, tak už se mu moc nikam nechce. Ale vždycky byste si měli najít alespoň 10 minut v naprostém klidu, bez hudby, jenom vy a příroda. Zkuste se někde projít, někde se jen tak podívat. Někde popřemýšlet. Podívejte se, jak je všechno krásné.
 
Říkáte si, co to je za hloupost? Možná by vám prospělo pár minut v klidu.

Posted in Nezařazené