Jižní Korea a její krásy

Když se řekne Korea, většina lidí si představí tu severní – komunistickou velmoc, která dodnes děsí svými názory a politikou. Jižní část této země je ale tak odlišná, jak jen může být. Tato téměř 100 000 kilometrů čtverečních velká země je demokratická a pochází odsud světoznámé značky, jako například Samsung, LG či Hyundai nebo Kia. Je také 20. nejnavštěvovanějším státem na světe, a aby ne, když má turistům tolik co nabídnout!
Ulice Soulu
Nejoblíbenějším místem všech cestovatelů je Soul. Jedná se o hlavní město. Lákadlem na turisty je čtvrť v samotném srdci města, Insa – dong. Najdete zde vše, na co si vzpomenete. Malé obchůdky se suvenýry, čajovny, restaurace nebo i galerie umění. Těch je v této čtvrti přes sto! Isa – dong se přezdívá také „čtvrť, která nikdy nespí“.
Fanouškům ruchu a tlačenic můžeme doporučit návštěvu rybí tržnice Noryangjin, nebo Namdaemun tržiště. Atmosféra asijského světa vás obklopuje ze všech stran.
Pokud vás lákají spíše klidná a historická místa, můžete navštívit královskou rezidenci Unhyeongung, nebo nejznámější buddhistický chrám Jogyesa. Na závěr Soul nabízí klidnou procházku kolem městské zdi, ale připravte si pohodlné boty. Celá cesta je přes 18 kilometrů dlouhá.
Ale pohledem na krásy Soulu se člověk nenasytí, a tak dalším lákadlem této země je jídlo. Nebojte se, nenechají vás vyhladovět, i když si možná budete muset zvyknout na trochu jiný způsob stravování, než na jaký jste zvyklí. Korejská strava se skládá hlavně z rýže, masa a zeleniny. Bohužel, málokdo z nás si jí vychutná – je totiž velmi ostrá. Typické korejské jídlo má mnoho chodů, a stůl obvykle přetéká malými mističkami se zeleninou a jinými pochutinami, kterým se přezdívá banchan.
Korejské zahrady
Korea má ale i svou odvrácenou stránku. Patří jí sedmé místo na žebříčku zemí světa s nejhorším ovzduším.
Za návštěvu této země si připlatíte, pobyty v Asii nejsou rozhodně levnou záležitostí, ale jde o zážitek na celý život.