Liverpool

Když člověk řekne Liverpool, tak si hodně lidí představí fotbalový klub FC Liverpool na Anfield Road. Láska k fotbalu je tu cítit opravdu všude, kamkoliv se vydáte. V centru města je hodně stánkařů, který z dálky svítí červenými tričky, šálami a jinými věcmi s logem „ You’ll never walk alone“. Město je také známo vznikem nejúspěšnější kapelou 50. Let a to skupiny Beatles. 
sochy beatles
Jako nejkrásnější místo v Liverpoolu si jednoznačně získal Albert Docks, díky svému pobřeží a přístavu, které láká tisíce turistů každý den. Není divu, protože tento přístav získal velký rozmach v 18. Století. Když Londýn postihl velký požár, tak Anglie si byla jistá, že bude potřeba nový přístav s cihlovou stavbou. Nejvhodnější svou polohou byl tedy Liverpool. V roce 2004 bylo pobřeží zapsáno na seznam UNESCO, jako nejkrásnější pobřeží. Procházkou po přístavu najdete různé kavárny, obchody a restaurace. Co nelze přehlédnout je obří kotva, která stojí u Muzea námořnictví, kde najdete zajímavé exponáty vztahující se k Titanicu a Lustanii. Architektura s kulturním vyžitím je tu opravdu rozmanitá. Pokud jsi tedy přijel za kulturou, nesmíš minout galerii (Sudley house nebo Tate Liverpool), divadla (Liverpool Playhouse, Empire a Everyman). Město se tu může pyšnit krásnými katedrály jako je Katedrála sv. Jamese, kterou zasvětila anglická církev. Naleznete tam jedny z největších varhan na světě.
život ve městě
Po průzkumu vám jistě vyhládne a budete si chtít dopřát dobré jídlo. Pokud vám mohu doporučit, jehněčí z Knowsley, legendární Scouse (pro nás jako takový guláš se zeleninou, který se podává s chlebem nebo červeným zelím). Pokud Vás omrzel městský ruch a tisíce turistů, tak rozhodně si nenechte ujít hrabství Merseyside. Nachází se zde první veřejný park na světě, který byl inspirací pro Central park v New Yorku. Jestliže zatoužíte po procházce po pláži, tak nesmíte minout pláž u Crosby, která je známá svými postávajícími sochy.
Tak už zbývá si jen zabalit, koupit letenku a vidět krásu severního města Liverpool na vlastní oči.