Zdravé nehty a vlasy zajistí křemík

Obsah křemíku v lidské potravě hraje důležitou roli, protože obnovuje elasticitu tepen a pomáhá proti zvápenatění. Zlepšuje vylučovací funkci ledvin, zajišťuje pevnost kostry, jelikož je velmi důležitá jeho kalcifikace. Vápník, který je známý tím, že se váže na vitamín „C“, potřebuje k této aktivitě právě křemík. Takže celá tato spolupráce přispívá k obnově a výstavbě kolagenových vláken, které jsou ukryty v tepnách, šlachách, chrupavkách apod.

ženské nehty

Jestliže vás trápí lámavost nehtů, nevzhledné rýhy a neustálé záděry na nehtech, mohou to být první příznaky o demineralizaci kostry. Obsah množství křemíku bohužel klesá s přibývajícím věkem, a proto by měl být nápoj s křemíkem podáván i starším lidem, jelikož může pomoci v léčbě sklerózy a může být pomocníkem i v léčbě cukrovky. Zejména starší lidé trpí tak zvanou stařeckou cukrovkou.

Zdrojem křemíku https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/zdroj-kremiku-a-dokonaly-kartac-pro-vase-streva—to-je-kremelina/ je křemelina, což je nezpevněná látka převážně křemičitého původu. Je tvořená rozsivkami (jednobuněčné řasy) a její naleziště je na dně moří i jezer, kde se po tisíciletí postupně usadila jako sypká hornina.

dlouhé vlasy

Ke konzumaci se hodí ale jen křemelina bez sedimentů a chemických přídavných látek. Čtěte proto pozorně etikety, když se rozhodnete zakoupit tento „lék“ pro váš organismus a dopřát i nehtům a vlasům důkladnou péči. Tento produkt určitě patří mezi prvky zdravého životního stylu a je dobré ho vyzkoušet, abychom poznali jeho účinky. Navíc i vyživuje tělo, protože pohlcuje toxiny a působí doslova jako „kartáč na střeva“, tudíž se všechny škodliviny vyplavují z těla ven. Dodává tím i tělu více energie a přispívá k posílení imunitního systému.

Vsaďte ale opravdu na kvalitní produkt, kde obsah přírodního oxidu křemičitého tvoří alespoň devadesát procent.