Nábytek, který oceníte nejen v malém bytě

Nedostatek místa doma nemusíte řešit radikálně, třeba pomoci stěhování. Možná, že vám pomůže jen výměna několika kousku nábytku za mnohem efektivnější.

Nábytek, který oceníte nejen v malém bytě

Vzhledem k tomu, kolik dnes stojí velké byty, valná část mladých rodin je nucena bydlet na menším prostoru, což s sebou samozřejmě nese celou řadu komplikací. Přeci jen, vychovávat děti v malém bytě je daleko náročnější než ve velké rodinné vilce. To však neznamená, že byste se museli hned stěhovat, abyste se doma samou láskou neumačkali. Nedostatek místa se dá řešit i jinými způsoby, které jsou daleko levnější, a navíc se dají realizovat daleko snáze bez nezbytných komplikací.

Skříň v dětském pokoji

Tím asi nejpřijatelnějším řešením pro všechny je prostě uklidit. Úklidem se ale nemyslí vyluxovat obývák, případně vyhodit pár nepoužívaných hraček. Chce to trochu radikálnějšího. Abyste dostali trochu toho prostoru navíc, budete muset vyhodit prakticky vše, co je jen trochu nepotřebné a běžně se to válí na zemi. Často to není snadné, ale je to efektivní. Co je však ještě efektivnější, to je nákup vestavěných skříní, které rovněž dokáží uspořit hodně místa.

Ušetříte dost místa

Samotné skříně samozřejmě žádné místo přímo nevytvoří, ale umožní vám vyhodit většinu nábytku s úložištěm, a ten místo zabírá určitě. Velké těžké komody jsou často hodně velkým žroutem prostoru a jejich výměna za modernější verze by pro vás měla být prioritou. Tímto manévrem sice nedostanete stejně velký prostor jako by byl zisk nového pokoje, ale měli byste se spokojit i s několika metry čtverečními. Není to sice hodně, ale rozhodně to není málo.

Velká skříň

Zdi

Je všeobecně známo, že se vestavěné skříně instalují do stěn, díky čemuž právě vůbec nepřekáží. A stěny mohou být někdy velkým problémem, jelikož ne všechny mohou vyhovovat, a to hlavně co se šířky týče. Také se nedá použít nosná stěna, to je docela pochopitelné. Z toho důvodu si asi nebudete moci moc vybírat, kterou stěnu pro nový nábytek použít a kterou nikoliv. Berte, co je a buďte rádi, že získáte tímto způsobem nějaký ten prostor navíc.