Jak být na internetu skutečně anonymní

Internet zasahuje do našich životů stále více. Mnoho lidí na něm tráví prakticky celý den, a dalo by se říci, že na něm mají de facto svůj druhý život. A ten se může velmi lišit od toho, který vedou v reálném světě, a to do té míry, že se zde onen člověk projevuje jako úplně jiná osoba.

 

práce na internetu

 

I z tohoto důvodu je jedním z lákadel internetu jeho anonymita. Každý z nás zde může být prakticky kýmkoliv chce. Můžeme si zde vytvořit téměř úplně novou identitu. Není proto neobvyklé, když se někdo, kdo je v běžném životě zakřiklý a plachý, projevuje na síti odvážně.

 

Jedním z důvodů je to, že máme jakousi pomyslnou ochranu před skutečnými následky. Koneckonců, co nám mohou udělat, pokud se budeme projevovat nevhodně? S největší pravděpodobností nám pouze zablokují možnost se na onom webu projevovat. To však není žádný problém, neboť si můžeme v případě potřeby vytvořit další profil a můžeme v diskusi pokračovat.

 

zabezpečení internetu

 

I díky tomu si mnoho lidí nedává takový pozor na to, co říká či dělá. Spoléhají přitom právě na anonymitu internetu, která je ve skutečném světě ochrání. Neuvědomují si však, že to je pouze iluze, kterou internetoví provideři samozřejmě podporují. Koneckonců, to je i důvod, proč existují i různé VPN servery, které dokáží dokonce maskovat vaši IP adresu, aby na vás opravdu nikdo nemohl přijít. Avšak, jak již bylo řečeno, je to pouze klam.

 

Ačkoliv totiž pro běžného uživatele je skutečně poněkud obtížné zjistit, kdo se na druhé straně klávesnice skrývá, pro lidi jen trochu znalé počítačů není žádný problém si to zjistit. To samozřejmě platí i pro policejní složky zabývající se právě internetovou kriminalitou. Pokud tedy překročíte hranici, můžete počítat s následky.

 

Toto si však většina lidí neuvědomuje, a nejen provozovatelé jednotlivých serverů, ale i policie, jsou za to rády. Je tak pro ně totiž podstatně snazší řešit případné zločiny.