Řekněte stop zmrzlým nohám a studené podlaze !

Dokážete si představit jak by to bylo úžasné kdyby jste ráno vstaly a místo na studenou podlahu by jste si stouply na dokonale vyhřátou podlahu nebo když vylezete z horké vany a musíte stoupnout na nepříjemně studenou podlahu. Krásně vyhřáté podlahy docílíte díky jedinečnému topení v podlaze.

A k čeho je toto podlahové topení ? Podlahové topení především tvoří nějaké potrubí nebo rohože. Jsou instalovány pod podlahovou krytinou (topení v podlaze může být jak pod linem ale také pod dlažbou)

Topení 2

Existují dvě varianty podlahového topení a těmi jsou 1) Teplovodní a 2) Elektrické

Jak u jedné tak i u druhé variantě se využívá tzv. sálavé teplo, díky kterému se ohřívá plocha podlahy poté okolní předměty a nakonec vzduch v místnosti. Takže díky sálavému teplu nebudou vznikat obrovské tepelné rozdíly mezi podlahou a stropem.

Toto podlahové topení se používá v kombinaci s nízkoteplotním zdrojem jako je například tepelné čerpadlo nebo kondenzační plynový kotel.

Topení

Topení v podlaze se ohřívá na 22 – 25 °C, Ale také se může ohřívat na 29 – 33 °C.

Jaké jsou výhody a nevýhody topení v podlaze ?

  • Výhody : Díky podlahovému topení ušetříte náklady na vytápění, v případě teplovodního topení se může voda ohřívat až na 38°C, Díky topení v podlaze už nebudete potřebovat radiátory protože se o vše postará podlahové topení )
  • Nevýhody – Podlahové topení se však ohřívá a nahřívá déle než radiátor, opravy topení v podlaze jsou vskutku drahé, a kvůli ohřevu podlahy se doporučuje aby jste měly nábytek na nožičkách.

A kolik takové podlahové topení stojí ?

Topení v podlaze jako takové má velice odlišné ceny, vždy se cena odvíjí od varianty kterou si vyberete. Tedy pokud sháníte elektrické nebo teplovodní.

Cena Elektrických topení je od 400 Kč/m2

Cena Teplovodních topení je od 600 Kč/m2

Samozřejmě se však přičítá i cena samotné vrchní krytiny tedy dané podlahy.

Jak už bylo zmíněno výše topení v podlaze se dá naistalovat jak pod lino tak i pod dlažbu klasickou či kamennou.

A Kde ho mohu sehnat?

Topení v podlaze seženete v jakýchkoliv stavebninách či obchodě zaměřeném na tento styl prodeje. Samozřejmě se dají sehnat i na eshopech jako je například topení v podlaze Kanalizace-instalateri