Instagram: platforma videí?

Určitě všichni známe Instagram. Jedná se o jednu z největších sociálních sítí, kam lidé přidávají své fotky a videa. Věděli jste ale, že samotný Instagram prohlásil, že se algoritmus podporovaných příspěvků změní? Pojďme se na to podívat.

Konkurence

Instagram se bojí konkurence. Sociální sítě jménem Tiktok, která roste raketovou rychlostí. Tiktok umožňuje sdílení krátkých videí a je oblíbeným způsobem trávení volného času velké části mladých lidí.

Instagram nechce zůstat pozadu. Už dříve přivedl na svět funkci reels (sekvencí), která připomíná videa na Tiktoku. Nezdá se ale, že by měla takový úspěch. Lidé stále považují Instagram za platformu pro fotky. To se ale pravděpodobně změní, neboť vedení této slavné sociální sítě se rozhodlo, že začne upřednostňovat videa před fotkami. 

Sledující na Instagramu

Sekvence

Sekvence, neboli Reels, je funkce přidaná v roce 2019. Nejprve nebyla příliš využívaná, neboť se jednalo o “napodobeninu Tiktoku”. Později ale lidé zjistili, že Instagram propaguje novou funkci více, než vše ostatní, což vedlo ke zvýšení uživatelů používající tento nástroj pro tvorbu videí. Vybrat si můžeme oficiální hudbu z knihovny, k tomu natočíme video a na závěr upravíme pomocí přidání textu, efektů a dalších vizuálních pomůcek. Šikovný nástroj pro tvůrce, ale originalita chybí.

Instagram

Výsledek

Už teď jsou sekvence rychlý způsob zisku sledujících. V budoucnu se dá očekávat, že se videa budou ukazovat stále častěji a častěji, až se dojde do bodu, kdy bude většina lidí tvořit pouze sekvence a růst se zastaví, kvůli přílišné konkurenci (stejně jako u Tiktoku). Každopádně uvidíme, s čím Instagram přijde. Jedno je jisté: nikdo nechce zůstat pozadu.

Tak co, začnete přidávat více videí na svůj instagramový profil, nebo zůstanete pouze u fotek? Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, nezapomínejte na fakty. Váš růst může být v případě pouhých fotek zpomalen.