Do Krkonoš se vyplatí vydat s vozem z půjčovny dodávek Praha i mimo hlavní sezónu


Pronájmy vozidel o vyšší hmotnosti a větším počtu míst, či nákladového prostoru se staly oblíbenou službou. Je to výhodné v mnoha směrech, a pokud si ohlídáte pojištění a smluvní podmínky, máte k dispozici bez problémů vůz pro stěhování, vyklízení prostor, ale i pro cestování více rodin či přátel napříč Českem, případně do zahraničí.

S dodávkou do Krkonoš – připadá vám bláznivý nápad vydat se do Krkonoš na jaře nebo na podzim, kdy tu není tolik lákadel pro návštěvníky, a kdy panuje relativně chladné počasí, ale přitom ještě nemrzne, aby se mohlo začít lyžovat? Takové myšlenky mohly být aktuální před dvaceti, třiceti lety, kdy byl tento region ještě stranou zájmu. Turistický ruch se tu v poslední době rozjel na vysoké obrátky a lidé sem putují i v této roční době. A proč právě na jaře nebo v období „Babího léta“? Uchvátí vás daleké rozhledy do krajiny, klid a pohoda, čerstvé povětří a hlavně žádný stres a shon.

Sněžka a Luční bouda

Musíte vychytat počasí – to nejtěžší je asi vychytat na horách slunečné počasí. To je však problém všech dovolenkových pobytů, a tak je to někdy sázka do loterie. Chcete-li alespoň trochu platný tip na takové podmínky – ty bývají většinou (dle statistik) druhý týden v září, poslední týden v červnu, ale také koncem května. A pokud se do hor vydáte v létě, vsaďte na přelomový týden červenec – srpen, tehdy bývá slunečno téměř vždy.

Krkonošské paseky

Využijte pronájmu dodávky – cestovat v partě je vždy zajímavější a zábavnější, důležité je samozřejmě, aby si někteří mezi sebou nevjížděli do vlasů kvůli malicherným nesmyslům, ale užívali krás, které jim nabízí okolní prostředí. Jízda v jednom větším voze má své výhody – vystřídáte se v řízení, takže nejste přetíženi, vystresováni a unaveni, jste pohromadě a na nikoho nikde nečekáte a vyjde vás to poměrně levně, když si rozpočítáte výdaje za pronájem na počet osob. Pronajmout lze v půjčovně dodávek Praha Půjčovna Praha 9 i přívěs, do jehož útrob naložíte i jízdní kola, koloběžky, nafukovací raft, horolezeckou výbavu atp. a můžete si užít dobrodružství i sportovně zaměřené.