Co potřebujete vědět, když vybíráte náplně do tiskárny? Poradíme vám.

Dlouho jste svou starou tiskárnu nepoužívali a teď potřebujete nutně něco vytisknout? Pak budete jistě potřebovat také nové náplně. Pokud jste je ale již delší dobu nepotřebovali, možná tápete v tom, jak je vlastně vybírat a jaký je v nich rozdíl. Společně tuto záhadu rozluštíme.
firemní kancelář

Náplň, toner nebo cartridge a jak se v tom vyznat?

Pro začátek si ujasněme dva základní pojmy, možná, že i tohle vám s výběrem nakonec pomůže. Tonery jsou určené pro laserové tiskárny a naopak cartridge zase pro ty inkoustové. Obecně se jim říká tiskové kazety, to je ta část, která obsahuje právě danou náplň a v tiskárně se vyměňuje. Tonery obsahují prášek a cartridge zase inkoust. Nejjednodušší způsob, jak vybrat tu správnou náplň do tiskárny je orientovat se podle údajů, které naleznete na své staré tiskové kazetě. Pokud ji už nemáte, můžete náplně hledat podle typu a značky své tiskárny. Tento údaj vždy bezpečně naleznete na samotné tiskárně, takže to nebude problém.
notebook s tiskárnou – domácí kancelář

Kompatibilní nebo originální tisková kazeta?

Ve velkém množství náplní můžete narazit také na dva typy tiskových kazet. Ty originální jsou takové, které vyrábí přímo výrobce vaší tiskárny, odtud také název originální. Pokud tak máte například laserovou tiskárnu od nadnárodní společnosti HP, hledali byste tonery HP. Je logické, že originální tiskové kazety budou kvalitnější a o to také podstatně dražší než jiné náplně. Řada uživatelů tiskáren jim ale zůstává věrná, protože mají mnohem lepší a sytější barvy než tiskové kazety kompatibilní. Ty se hodí do jakého koliv typu tiskáren, nejsou vyráběny pro konkrétního výrobce tiskáren a jsou podstatně levnější než kazety originální. Pokud budete tisknout pouze černobílý text nebo nepotřebujete hodně syté barvy, vystačíte si i s nimi a výrazně ušetříte na každém tisku, který provedete.
Záleží tak skutečně jen na vás, čemu dáte přednost.