Dbejte na čistou vodu

Pořídit si na dvorek nebo zahradu bazén, případně vířivku, je rozhodně dobrým počinem, který oceníte nejen vy, ale také vaše děti. Plavání, ale i prosté koupání jsou velice prospěšné. Nejenže tím posílíte svůj svalový korzet, ale zároveň se také zchladíte, což je zejména v letních měsících, kdy panují venku vysoké teploty, nejen osvěžující, ale také i zdravotně prospěšné. Bojovat totiž proti velkému horku je nezbytné, jinak může dojít k přehřátí organismu.

chlor

Ovšem při plavání v bazénu můžete dojít k úhoně, a to hlavně vlivem přemnožení různých mikroorganismů, které sice nejsou obvykle život ohrožující, ale mohou velice obtěžovat. Je tedy důležité vodu důkladně hlídat, jelikož už pouhým pohledem by mělo být rozpoznatelné, že něco není v pořádku. Pokud se k nevábnému vzhledu připojí ještě zápach, je jasné, že voda je zkažená. Preventivní aplikace speciálních přípravků by ale tento problém měla zcela eliminovat. Standardně se k tomu používá chlór, nejčastěji ve formě tabletových preparátu, ale v případě, že vám nedělá dobře, můžete využít i jiné druhy chemikálií. Zvláště pro vířivky není chlór úplně ideální. V tomto případě daleko efektivněji působí brom.

chemie

Bez negativních vedlejších účinků

Bezchlorová chemie do bazénu je vhodná i proto, že nepůsobí negativním způsobem na pokožku ani divně nezapáchá. To je jedním z hlavních důvodů, proč se přípravky s příměsí brómu používají stále více, a to nejen ve vířivkách, ale rovněž i v zahradních bazénech. Zvláště lidé, kteří trpí některou z mnoha kožních chorob, například lupenkou nebo ekzémem, nebo jedinci s citlivějším typem pokožky, například malé děti, jistě dokáží ocenit bróm daleko více než právě chlór. I ten se prodává hlavně ve formě tablet, a to za velice příjemné ceny. Nemusíte se tak bát, že v případě změny dezinfekce budete muset sáhnout výrazně hlouběji do své kapsy.