V čem se spí nejlíp

Toužíte po posteli jako ze seriálu? Kované s mnohými ornamenty? Nebo volíte radši masivní dřevo? Každý materiál má svá pro a proti, a ne všechno musí sednout právě vám jen proto, že sedí všem ostatním. Pojďme se podívat, jaké jsou na trhu dostupné možnosti.

ložnice

Masivní dřevěné postele
Nejčastěji kupované. Materiálem jsou tvrdá dřeva, jako dub, buk nebo bříza nebo dřeva měkká, a to smrk nebo například borovice. Tvrdé dřeviny zajistí dlouhotrvající pevnost, postel skvěle drží a neviklá se. Lze je namořit na různé odstíny. S roky vyžadují voskování a péči, ovšem tato postel vám vydrží klidně po celý život.
Co se týče měkčího dřeva, postele nemají tak dlouhou trvanlivost, především vzhledem k jejich snadnému poničení. S dostatkem šetrnosti může postel vydržet. Její výhodou je nízká cena.

Kovové postele
Mnoho lidí odrazuje chlad kovu, jiní tyto postele ovšem upřednostňují kvůli variabilnímu designu. Je třeba si dát pozor na původ postele. Obecně české kované bývají velmi kvalitní a vydrží mnohá desetiletí, za postel si ale připlatíte. Lákavou nabídkou mohou být levné čínské postele, ve většině případů se ovšem začnou brzy viklat a vržou.

Čalouněné postele
Dnes už málo vídané, ovšem s moderním designem budou skvostem vaší ložnice. Nevýhodou je, že pod vrstvou čalounění se může nacházet pochybná konstrukce, která vydrží maximálně pár let. Je tedy dobré zamířit do autorizovaného obchodu, kde vám kvalitu postele garantují.

postel

Dřevotřískové a lamino postele
Nejlevnější a nejméně kvalitní varianta. Samotné lamino nemusí být u všech postelí stejné, jeho kvalitu ovšem poznáte až po nějaké době. Postele se většinou zcela ve spojích vyviklají a mohou vést až k sesypání celé konstrukce. Postel vydrží po dobu záruky a pak je ve většina případů nutnost náhrady, kvůli nepříjemnému vrzání a klácení. Na krátkodobé přespávání ano, ale ne na delší dobu.

Posted in Nezařazené