Doplňky pro webové prohlížeče


Zkrácení dlouhé URL adresy
·         Některé webové stránky mohou nemile překvapit a zaskočit svou velmi dlouhou URL adresou. Není ani výjimka, že tato adresa zabere i několik řádků.
·         Kopírovat takto dlouhý odkaz a posílat ho emailem nebo ho vkládat na sociální sítě, není opravdu vůbec vhodné.
digitální marketing
·         Řešení je velice jednoduché a dostupné. Lze použít „zkracovadlo“ URL adres, které zkrátí název stránky do vhodnější a kratší podoby a uloží si její link do vlastní databáze.
·         Mezi nejznámější „zkracovadla“ patří například Bitly, což se ale jedná o webovou službu, lépe je si pořídit doplněk.
·         Velmi populárním multiplatformním rozšířením je doplněk Goo.gl URL Shortener, po jehož instalaci stačí klepnout pravým tlačítkem myši na webovou stránku a zvolit možnost zkrácení URL adresy a jejího uložení do schránky.
šablona pc
 
Tisk bez reklam a obrázků
·         Jste-li zastáncem četby z papíru než z obrazovky počítače, pak by vám mohl přijít vhod doplněk, který umožňuje tisk stránek bez zbytečných obrázků a grafických prvků, které zabírají mnohdy na stránce místo a nic významného pro četbu nepřináší.
·         Rozšíření Printliminator dokáže i několikanásobně snížit počet stránek textu, protože umí vynechat právě ty části stránek, který pro četbu nepotřebujeme. Tento doplněk je dostupný pro Chrome a Operu, do systému Firefoxu můžete nainstalovat doplněk s názvem Printfriendly, který pracuje obdobně.
·         Po instalaci doplňku klepněte na ikonu, která se nachází v liště prohlížeče, a zvolíte nastavení vzhledu stránky, a jednoduše pak kliknutím odstraníte vyznačenou oblast v textu, kterou nechcete tysknout.
 šablony webů
Screenshot webové stránky
·         Nemalý počet uživatelů má potřebu dělat screenshoty webových stránek.
·         Pokud ale toto potřebujete udělat u delší stránky než je obrazovka, nastává určitý problém s rolováním.
·         Řešením takové situace je obvykle doplněk, kterým lze zaznamenat i dlouhou webovou stránku.
·         Pro Operu se jedná o doplněk Page screenshot, pro Google Chrome Awesome Screenshot.

Posted in Nezařazené