Nedejte stresu šanci

Stres působí negativně na naše zdraví. To víme všichni, mnohokrát jsme ho na sobě pocítili. Nemůžeme spát, cítíme se nervózní nebo bez dostatku energie. To je normální. Můžeme se, ale pokusit negativní dopady stresu na naše zdraví částečně eliminovat. Máme na výběr několik možností. Buďto sáhneme po chemických pilulkách, láhvi alkoholu nebo se k problému postavíme čelem a začneme nějakou alternativnější metodou. Zkuste třeba bylinky.

žluté květy

Bylinkou první volby by v případě stresu měla být Třezalka tečkovaná. Můžete ji znát také pod názvem byliny sv.Jana. Tato léčivka působí blahodárně na psychické potíže a proti nespavosti, harmonizuje psychický stav člověka. Léčí trávicí potíže a bolesti hlavy způsobené stresem. Třezalku můžete užívat dlouhodobě. Na mysli byste měli mít pouze, že pokud budete třezalku užívat, není vhodné pobývat na sluníčku. Rostlina způsobuje fotosenzibilitu. Nemusíte se obávat, že třezalka je návyková.

Bylinka, která snižuje stres je Meduňka lékařská. Můžete si ji jednoduše vypěstovat na zahrádce nebo koupit v každém bylinářství. Bonusem k jejím léčivým účinkům je příjemná vůně a chuť. Stejně jako třezalka působí meduňka na psychický nesoulad. Uvolňuje svalové spazmy způsobené stresem a vypětím. Tiší bušení srdce a trávicí obtíže, které souvisí s napětím a úzkostí. Meduňku užívejte i v případě, že trpíte na nepříjemné migrény. Jestli chcete bylinku použít místo prášku na spaní, přislaďte si ji medem. Léčivka nemá žádné vedlejší účinky. Můžete si z ní připravit osvěžující letní nápoj. Přelijte čerstvou nasekanou nať studenou vodou, přidejte na kolečka nakrájený citron a kostky ledu. Získáte velmi osvěžující limonádu.
nápoj s meduňkou

Můžete si připravit i míchaný čaj proti stresu. K sušené meduňce přidejte sušenou nať majoránky, dobromysli, kořen kozlíku lékařského a nať třezalky.