Chcete si chránit soukromí?

Když přijdete do banky žádat o některou z půjček, můžete si být jisti tím, že budou její zaměstnanci jako Rákosníčci. Znáte to: „Je to skřítek neposeda, zvědavý jako opička,…“ Možná to sice nebudou skřítci, ale to, co všechno o vás budou chtít vědět, bude opravdu až zarážející.
Jenže to víte – když něco chcete, musíte dát něco na oplátku. A hlavně tedy přesvědčit, že si onu půjčku zasloužíte, že budete schopni a ochotni ji splácet. Takže tam po vás budou chtít dokládání příjmů, potvrzení o tom či onom, informace o rodinných poměrech a jmění a co já vím, co všechno ještě.
Nemusí se vám to líbit, ale nic s tím nenaděláte. Pokud tam opravdu budete chtít dosáhnout úspěchu.

nemovitost

A pokud ne? Pokud zastáváte názor, že „když úvěr, tak bez lustrování“?
Pak můžete na pomoc ze strany bank rovnou zapomenout.
Na peníze ale nikoliv. Protože existuje i alternativa. Někdo, kdo vám půjčí a přitom se vám ve vašem soukromém životě zase až tak šťourat nebude. Kdo si vystačí jenom s málem těch nejpodstatnějších informací a zbytek mu je fuk.
Díky nebankovní hypotéce bez registru se není třeba obávat žádného prověřování. Tady totiž nehrají zase až tak zásadní roli ani registry dlužníků, ani potenciálně nízké příjmy a solventnost, ba ani exekuce a podobné nepříjemnosti.
Jistě, je to kompenzováno o něco vyššími úroky, ovšem zase ne až tak zásadně, někdy tu člověku nepůjčí celou požadovanou sumu, ale to u mnoha lidí plně nahrazuje vědomí toho, že se tu vše vyřizuje jednodušeji a rychleji. A to právě díky mnohem menší „zvědavosti“ nebankovního sektoru.

financování

A proto míří „tajnůstkářští“ žadatelé, ovšem logicky nejen ti, právě sem a pro tento typ půjčky. Když potřebují vyřešit své dluhy, a to v klidu a pohodě.
Ovšem jedno úskalí se najde i tady. A sice to, že kdo chce takovou hypotéku získat, potřebuje vlastnit nemovitost, již by dal do zástavy, případně někoho, kdo se za něj zaručí nemovitostí svou. Ovšem to je pro většinu z nás formalita. Protože přece každý normální člověk alespoň něco se čtyřmi stěnami má, že?