Vše pro domácí pohodu

Relaxace a odpočinek po celém dni v práci či ve škole je velice důležitá. Odpočinout si potřebujeme a také k tomu potřebujeme správné prostředí. Mít si kam sednout, kam lehnout, cítit se skvěle.

1. Místo k sezení

Hlavní je mít místo, kam se člověk může na chvíli svalit. Křeslo, sedací vak, taburet, pohovku… Hlavně aby vám to bylo pohodlné. Pokud máte doma málo místa, volte spíše křeslo nebo sedací vak. Sedací vaky levně https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo seženete docela rychle a tím pádem se jedná o dostupnou možnost úplně pro všechny. Jsou navíc extra pohodlné a příjemné, ideální posezení třeba ke knize či k filmu, který si můžete náležitě užít. Stejně tak pohodlný bude třeba i ušák s polštářem nebo pohovka, ty však zabírají více místa.

lenoška

2. Odpočinkové aktivity

Relaxační a odpočinkové aktivity doma jsou dost individuální záležitostí, která by měla být nezávislá na okolí. Pokud rádi čtete knihy, můžete si číst, pokud rádi koukáte na filmy či seriály, tak koukejte. Dokonce není od věci dát si třeba šlofíka. Odpočinek může být ale i aktivní. Aktivní odpočinek doma může být třeba o rotopedu, józe, domácím cvičení. Aktivně odpočívat ale můžeme i venku třeba během procházky. Aktivní odpočinek může jít ruku v ruce s tím pasivním, můžete je libovolně kombinovat.

odpočinek (2)

Pokud se necítíte dobře doma, přemýšlejte nad tím, co vám doma vadí a co by se vám doma líbilo. Nebojte se pustit do změny, vymalujte, obměňte nábytek, kupte si nové dekorace, které vám domov rozzáří. Nebojte se do bydlení investovat, to jak bydlíme totiž ovlivní i náš celý život. Pokud se doma necítíte dobře, tak si pořádně neodpočinete, nebudete spokojení, budete mít špatnou náladu… Jednoduše se snažte změnit to, co vám doma vadí, překáží a nebo chybí. Pořiďte si pěkné květiny, protože zelená barva je pro nás příjemná a přirozená, snižuje pravděpodobnost depresivních nálad a zvelebuje prostředí ve kterém žijeme.