Technologie praček

Zatímco pračky plněné shora nabízejí širokou škálu technických vychytávek, pračky s otevíráním do boku zase vyžaduje prostor. Chcete se dozvědět, na co všechno si dát při výběru nového domácího spotřebiče pozor a co určitě nezanedbat a nepřehlédnout? Pak jste tu správně.

Pračky plněné shora
Tyto typy čisticích spotřebičů jsou praktické a vhodné do prostorů, kde není moc místa do boků, zato ale nemohou sloužit jako odkládací plocha. Stejně tak přichází o místo případná sušička, která se přirozeně na odklápěcí víko nedá položit. Tyto typy praček se osvědčily zejména v bytových jádrech a v úzkých koupelnách. Tyto pračky jsou rovněž oblíbené u lidí v důchodovém věku, jelikož se nemusejí tolik ohýbat. Největší výhodou tohoto typu praček je však fakt, že lze program kdykoli zastavit, pračku otevřít a něco do ní přihodit, jelikož se v této poloze nemusí

Buben pračky
Nejde jenom o bubnovou kapacitu, která musí být přiměřená množství prádla, které obyčejně potřebujete vyprat, ale také uspořádání bubnu. Při každém praní musíme dávat pozor na to, abychom nikdy nenaplnili buben až po okraj, prádlo se musí v bubnu hýbat, aby se lépe promáchalo a prací prostředky se lépe rozpustily. Když dodržíme toto pravidlo, prádlo bude méně zmačkané. Pokud možno bychom tedy měli vybrat dostatečně velký buben. Nezapomeňte se přesvědčit, jaká je nosnost bubnu v kilogramech. Je lepší koupit pračku s bubnem, který má menší otvory pro plnění vodou – ty velké by mohly poškodit prané prádlo.

Parní generátor
Tento program je velmi vhodný pro alergiky. Pára, kterou tento program tvoří, ničí bakterie. Také přispívá k menší spotřebě pračky a výborně se hodí, když potřebujete prádlo jenom ovonět nebo osvěžit.

Další vymoženosti luxusnějších praček
Máte-li malé děti, určitě oceníte pračku s dětskou pojistkou, která zabrání omylnému zmáčknutí knoflíků. Existuje i program Aquastop, který v případě, že program zjistí problém v těsnění, uzavře přívod vody v hadici, čímž zabrání možnosti potopy v bytě.

Posted in Nezařazené