Servis čerpadel v Praze zajistí víc, než jen opravu

V dnešních domácnostech se čím dál tím častěji objevují ve volných prostorách pozemku bazény nebo i vířivé vany. Je to zkrátka takové pohodlné koupání, soukromé wellness. Ovšem aby se jednalo o skutečný relaxační odpočinek, tak to vyžaduje kvalitní a čistou vodu. Tu nám samozřejmě zajistí bazénová chemie a správná péče o bazén. Také musí fungovat filtrace vody, která zachytí nečistoty, které nejsou žádoucí v prostoru, ovšem ani nejsou pouhým okem vidět.
kovový stroj.jpg
K tomu je nutné napojení na čerpadlo, které je zapojeno a zabezpečeno tak, aby bylo bezpečné pro pohybující se osoby v blízkosti vody. Pokud čerpadlo nebude fungovat, bude lepší se například obrátit na servis čerpadel v Praze, kde vám nejen dané čerpadlo zkontrolují, případně opraví, ale ještě navíc vám ho mohou odborně připojit. Zároveň není problém je požádat o kompletní přípravu vířivé vany nebo bazénu na sezónu nebo opačně uklidit a odpojit pod odborným dohledem před zimou.
vodní čerpadlo.jpg

Čerpadlo nefunguje

Hlavní jeho činnost je spojena s filtrací vody. Ta zde cirkuluje a je zase vrácena zpět do bazénu, ovšem v čistější fázi, než byla vtažena z prostoru. Pokud čerpadlo nebude fungovat, tak je velký problém, že zde bude voda znečištěna a znehodnocena. Samozřejmě se můžeme obrátit na příslušný servis, ale nejprve můžeme sami provést kontrolu, zdali nemáme něco špatně.

Máme nízkou hladinu vody – čerpadlo pak nemůže správně nasát dostatečně vodu, proto je třeba ji doplnit na správnou hranici.

Filtrační mřížka může být ucpaná – samozřejmě to vidíme pouhým okem a je třeba ji na vstupním konektoru pořádně vyčistit.

Přívodní hadice nasává vzduch – i to může být problém nefungujícího čerpadla a je třeba zkontrolovat svorky hadice, pořádně je dotáhnout nebo se podívat, zdali není nikde poškozená a nenasává vzduch. Poté by se musela vyměnit.

U vstupu čerpadla jsou nečistoty – hlavně třeba listí, tak je třeba odstranit a vyčistit.

Závad může být ještě více, proto se vyplatí mít telefonní číslo na servisní středisko po ruce a v případě potřeby se na ně obrátit. Jen tak si prodloužíme wellness užívání v domácím prostředí.