Na vesnici je to fajn

Jo na vesnici! Tam je blaze. Když se sejde rodina na veselce, půl vesnice tvoří hosty. A to je všechno jen z přízně. Když se chystáte na rozlučku před veselkou, tak to musí být také velká sláva! A jestliže někdo vybral místo k rozlučce na opačné straně vesnice, měl k tomu pádný důvod. Tak se pořád nedivte!
domky na kopci.jpg
A už nechte toho neustálého dotazování.
Nebojte se, elektřina k dispozici bude! Ne, nepotáhnou kabel přes celou vesnici. Tak schválně. Jak to asi s tím připojením na elektrickou energii udělají, aha? Pronajmou si elektrocentrálu a bude vymalováno. Je toto snad nějaký problém?
· Takže v klidu se bude sele otáčet na grilu za pomoci elektrické energie. Jen tam musí někdo postávat a polévat pivem. Prostě hlídat, aby se selátko pěkně propeklo.
· Zpočátku budou zřejmě na prvním místě zpěv a kytary u táboráku. Ale později se bude hudba hodit. Nakonec je před veselkou, tak nějaký ten hluk vesnice vydrží.
· Možná, že štěně piva nebudete muset ani chladit. Tak rychle půjde na odbyt.
A Vy, jako pozvaný host, se nemusíte starat vůbec o nic. Jen o to, abyste byl včas na místě.
napájecí systémy izmit.jpg
Vesnice, nebo město?
Stejně, jaký názor vlastně máte na život na vesnici a na život ve městě? Už jste někdy přemýšleli o tom, co by Vám víc vyhovovalo? Přece jenom na vesnici je život družnější. Lidé se lépe znají. Zato ve městě si žijete, jakoby inkognito. A posledním trendem je odchod lidí z města na jeho samý okraj. Případně do vesnic kolem.
Podle posledních výzkumů je 80% lidí se svým životem nespokojeno a víc jak polovina by na vesnici chtěla žít. Méně by utráceli a měli by víc času na koníčky. Dokonce by přežili i horší dostupnost nemocnice a školy. Vzhledem k tomu, že obyvatelé větších měst vlastní chaty a chalupy, kam odjíždějí na víkendy, je jasné, že by uvítali změnu bydliště hned. Ale většinou jim v tomto rozhodnutí brání získání zaměstnání. To je hlavní důvod, proč na vesnici odcházejí většinou v pozdějším věku. No nic. Zanechme úvah a Vy si užijte nefalšovanou rozlučku se svobodou.

Posted in Nezařazené