Alkohol za volant nepatří

Po požití alkoholických nápojů nemá jak známo člověk za volantem co pohledávat. Byl by nebezpečný sobě i svému okolí a to rozhodně nelze akceptovat. A ani zákony to neakceptují.
Vše je tedy jasné. Ovšem zákony zcela opomenuly otázku toho, co má dělat člověk, který alkohol požije a až pak zjistí, že ještě potřebuje někam odjet, a to dříve, než se mu podaří vystřízlivět.jedoucí taxi
Podobné situace řeší logicky hromadná doprava, případně taxislužba. Jenže ani jedno z těchto řešení není právě ideální. Určitě to znáte. Člověka sice dotyčné dopravní prostředky odvezou tam, kam je třeba, jenže co s jeho autem? O to už se mu nikdo ze železničářů, řidičů autobusu, trolejbusu a tramvaje či taxikář nepostará.
Takže co s tím? Nechat auto na místě a odjet sám? A kdy a jak se sem pro své auto dostanu? A kolik problémů s tím bude spojených? Třeba až nebudu mít auto k dispozici tam, kde po vystřízlivění budu?
V našem hlavním městě si podobnými myšlenkami lámat hlavu lze, ale nezbytné to není. Protože tady se nabízí mimo jiné i odvoz vozu. Služba dokonalá v tom, že odveze na vybrané místo nejen člověka, ale i jeho osobní automobil.provoz na ulici Stačí se domluvit po telefonu a pro dotyčného si přijedou hned dva řidiči, z nichž jeden se postará o odvoz klienta přímo jeho vlastním vozem a druhý šofér ve firemním vozidle se pro změnu postará, aby se následně dostal i jeho kolega tam, kam má.
Je to tedy naprosto jednoduché. Lze popít, zatelefonovat si a je o vše postaráno. Člověk se dostane i se svým autem tam, kam je mu zapotřebí, a to aniž by cokoliv riskoval. A nikdo mu nebude nic vyčítat, ani kdyby měl alkoholu v krvi tolik, že by šlo v nadsázce spíše mluvit o tom, že má malé množství krve v alkoholu.
Je tedy nad slunce jasné, proč v podobných chvílích sázet právě na tuto službu. Není jiné legální a bezpečné řešení nastalé situace. Pochopitelně s výjimkou toho, že by dotyčný zůstal na místě až do doby, než stoprocentně vystřízliví.